Това е второто ми посещения в красивия град Пловдив, заяви Херо Мустафа и посочи, че базиликата е един добър пример за публично-частно партньорство.
Посланик Мустафа за първи път посети Епископската базилика и бе запозната в детайл с работата на обекта, мозайките и оставащите довършителни дейности от президента на фондация Америка за България Нанси Шилър.
Това беше изключително ползотворно посещение. Голямата Базилика ще бъде открита на 2 април. Трябва да успеем с довършителните работи там. Има технологични процеси, които искат време. Но ме притеснява повече документацията за прехвърлянето на собствеността от държавата, обясни Здравко Димитров. Той обясни още, че са обсъдени въпроси, които касаят Стария град и Тютюневия град.
Старият град е сърцето на Пловдив и трябва да му върнем блясъка, коментира Димитров.
Кметът подари на Херо Мустафа народна тракийска носия. Посланикът разгледа и мозайките в подлез „Археологически“, където беше посрещната от Георги Иванов.
Припомняме, че Пловдив кандидатства за списъка с културно наследство на ЮНЕСКО с античните си мозайки, които се намират в Епископската базилика, малката базилика и галерия „Трак Арт“.
Посещението на посланик Мустафа в Пловдив започна с поднасянето на венец пред паметника на Апостола.
Изложбата на Гергана Балабанова, която е експонирана в галерия "Лабиринт" в Пловдив до 28 февруари, представлява интроспективно изследване на емоционалният пейзаж на една душа. Тя представя метафорично различни състояния, които остават необозрими в материалния свят. Изложбата акцентира върху въпроса за реалността – тази в нас и „обективната“ такава...
Среща разговор с поета Кръстьо Раленков ще се проведе тази вечер в клуб Петното на Роршах - Пловдив. Организатори са Литературен фестивал Пловдив чете, Литературен салон Spirt & Spirit и Творческа платформа Литературен кръг Смисъл. Ще бъде представена стихосбирката му „Озаглавяване на живота“, която излезе януари тази година. Модератор ще бъде..
Изложба „Католиците в България XVII – XX в.“ се открива в Раковски. Тя се провежда по инициатива и под патронажа на президента Румен Радев. В експозицията ще бъде показан и ръкописът на Петър Богдан „За древността на бащината земя и за българските дела“, който е първата писмена история на България.
Председателят на Общобългарския комитет Васил Левски – Васил Василев съобщи на пресконференция днес, че има опасност музейната експозиция „Изповедта на Апостола“, разположена в Квадрат 500 на Националната галерия, да бъде изместена от помещенията, които заема. Договорът на комитета с галерията изтича на 19. февруари и няма да бъде..
Близо 600 деца от училищата и детските градини в Смолян ще се включат в традиционната работилница за мартенички в Регионалния исторически музей „Стою Шишков“. Това съобщи в програма "Точно днес" директорът на музея Валентина Василева. Творческото ателие ще се проведе от 18 до 27 февруари и децата ще се запознаят с традициите, свързани с Първи..