В новия парк „2019” на бул. „Освобождение” в жр „Тракия“ бе монтирано съоръжение за събиране на пластмасови капачки с благотворителна цел. Символичният старт дадоха инициаторите Елеонора Шекерова и Мирослав Енков и кметът на „Тракия” Костадин Димитров.
Съоръжението е във формата на метално сърце и изработено и предоставено от дарители. Благотворителната кампания „Капачки за бъдеще” събира средства за закупуването на кувьози за болници в различни населени места.
„България и светът могат да станат едно по-приятно за живеене място, когато всеки от нас започне да полага ежедневни усилия за това!”, споделиха организаторите.
Четири фирми подадоха оферти за изграждането на осветление на стадион „Лаута“. Лимитната цена на община Пловдив е за 3,6 милиона лева и е на инженеринг – проектиране, строителство и надзор. Според условията на поръчката изграждането на новото осветление трябва да бъде между 100 и 200 календарни дни. Друго изискване на общината е техниката да..
Окръжна прокуратура-Пловдив привлече като обвиняем И.Ц., на 21 г., за това, че на 18.08.2025 г. в гр. Първомай умишлено е умъртвил 44-годишната Д.Г. Той е бил задържан на 18 август 2025 г.в столичния Студентски град. Обвиняемият И.Ц. е задържан и за срок до 72 часа с постановление на наблюдаващия прокурор. На 20 август властите ще..
Все още не е ясно дали е задържан убиецът на 44- годишната жена от Първомай, съпруга на полицай от града. Снощи в студентски град в София е арестуван млад мъж, за когото се преполага, че е извършителят на престъплението. От прокуратурата и полицията запазиха мълчание както за акцията в София, така и затова дали има връзка с убийството в..
Пловдивският апелативен съд остави окончателно в ареста четирима от участниците в организираната престъпна група международен трафик на наркотици, разбита в Пловдив. Това са ръководителят на групата и трима от членовете ѝ. Петият от участниците е пуснат под гаранция от 3000 лева, а шестият беше задържан по-късно в столицата с близо 10 килограма..
Върховният административен съд потвърди, че инвеститорът „Запрянови-03“ е изгубил правото да експлоатира кариерата край асеновградското село Горнослав. Причината е, че е изтекло правното действие на решение, издадено от РИОСВ Пловдив преди 9 години. Според адвокат Снежана Стефанова, която подкрепя инициативния комитет на жителите на селото..