Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Мартин Касабов с участие в "Младият Пловдив чете"

| обновено на 25.02.20 в 17:06


Мартин Касабов участва в програмата на "Младият Пловдив чете" с  книгата си  "Когато великаните ходеха по земята". Той ще я представи на среща с ученици от Руската гимназия на 25 февруари. 

Мартин Касабов е роден и живее в Пловдив. Работи като книжар, пише кратки разкази, публикувани в списание „Страница“ и „Култура“, и рецензии за кино и литература за периодични издания и сайтове с културна насоченост.

Дебютната му книга "Когато великаните ходеха по земята" е издание на "Жанет45". Абсурдните, приказни и фантазни истории отвеждат там, където вълшебното и битовото се преплитат. В тях ще срещнете охлюви, моряци, джуджета, естествоизпитатели, тайнствени градове, любовни тунели и какво ли още не, като битовото се преплита с приказното. Пиша за това, което ми липсва в живота.  

Сборникът „Когато великани ходеха по земята“ въвлича неусетно читателя в един свят, населен със странни персонажи и причудливи видения, които обаче са здраво стегнати в повествователна логика и в своите вътрешни принципи на изграждане. Така ярките цветове на фантазията, стремително пробягващи понякога към поетическите внушения, понякога към абсурдното, а понякога към притчата, се поместват във внушителен по своята подредба просторен дом, в който всяка причудливост си има стая и отчетливо присъствие. С тази книга Мартин Касабов навлиза в литературата като нов майстор на разказването – убедителен и увлекателен. 

Интервюто с Мартин Касабов е в звуковия файл.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Академия "Синдикат" започна 14-ата си учебна година

92 момичета и момчета от пловдивските гимназии дадоха старт на четиринадесетата учебна година на Модерна академия на изкуствата „Синдикат”. И тази година заниманията са безплатни благодарение на финансирането от Община Пловдив. Програмите са осем - „Творческо писане”, „Графичен дизайн“, „Модерна музика”, „Екранни изкуства”, „Модерни методи на мислене”,..

публикувано на 10.03.25 в 10:55

Преге - предаване за света на книгите, 08 - 14 март

В предаването за книги на Радио Пловдив на 08.03.2025г.  бяха представени следните заглавия: Рубрика „Напълно непознати “ ( нови книги ) Гюстав Флобер. Мадам Бовари. 350 стр., тв. к. , ок. 6А, Фама+, 2025. Лев Толстой. Ана Каренина. 894 стр., лукс. изд., тв. к. , ок. 6А, Хермес, 2025. Ф. М. Достоевски. Кротката. 88 стр., ок...

публикувано на 10.03.25 в 10:10

Емил Белев гостува на галерия "Савов" с "Вдъхновение"

Галерия „Савов“ в Пловдив представя втора самостоятелна изложба за 2025 година. През март гостува художникът Емил Белев.  Галеристите ще зарадват любителите на изобразителното изкуство с  красива изложба, заредена с пролетно настроение и много любов.  Ще могат да се видят феерията от цветове и емоции в картините на Емил Белев.  Изложбата..

публикувано на 10.03.25 в 06:15

В "Срещите" за изкуството, театъра и възможността да бъдеш

"Човекът е цял, когато се посвети на нещо надмогващо го и го усеща по-голямо от себе си"- думите са на режисьора проф. Маргарита Младенова, която е гост на "Срещите" тази събота. На преизвестната у нас и на високите световни театрални сцени режисьорка е и и мисълта: "Изкуството трябва да премести акцента от "да имаш" към "да бъдеш". Т еатърът..

обновено на 08.03.25 в 10:13

ЕВИ-творци гостуват на село Гранит

На 8-ми март в галерия „Гранит“ в едноименното старозагорско село се открива изложба под надслов „От Ева до Ева”. В нея жени творци представят свои произведения живопис, графика, скулптура, както и фотография и фотографика. Авторките са специално подбрани от кураторката Антония Маринова – Crazy, чиято амбиция е изложбата да не е просто колекция..

публикувано на 08.03.25 в 09:20