Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Нов търг или концесия за спирките в Пловдив след фалита на "Лафка"

| обновено на 24.02.20 в 13:03

Ако концесионерът на спирките в Пловдив обяви официално, че се отказва от договора, те трябва да бъдат обявени за концесия или на нов търг за наемане. В това състояние няма как да останат. Това коментира кметът Здравко Димитров по повод затварянето на обектите на  „Lafka“, които стопанисват обектите на спирките на Градския транспорт.  

По думите му при създадените условия е невъзможно те да останат в сегашното състояние. Условията на новата концесия или търг тепърва ще бъдат уточнявани, подчерта Димитров.

Той отрече да е получавал официално уведомление от концесионера за бъдещите му намерения. Защо изпаднахме в тази ситуация, не зная. Това е нещо направено, нещо работещо и трябва да се продължи, заяви Димитров.

Припомням, че концесията на 314 спирки в общината е предоставена на фирма „Елиза 1999“ – собственост на „Лафка  Маркет“. С събота на павилионите на „Лафка Маркет“ не бяха доставени вестници. Преди това, поради промените в Закона за хазарта и наложения от държавата монопол за лотарийните игри, от павилионите изчезнаха талоните на „Националната лотария“.   




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Червен код за горещини над 40 градуса, отново пускат BG-Alert в Пловдив

Червен код за опасно горещо време е в сила за 12 области в страната - на север във Видин, Монтана, Враца, Плевен, Ловеч, Велико Търново и Русе, а на юг в Пловдив, Стара Загора, Хасково, Ямбол и Благоевград.  В части от тези региони се очакват температури над 41 градуса по Целзий.   За останалите области кодът е оранжев. И днес ще продължат..

обновено на 26.07.25 в 10:15

Хеликоптер от авиобаза "Крумово" гаси пожара в Благоевградско

Военни от авиoбазата в Крумово се включват с хеликоптер "Кугър" в гасенето на пожара в област Благоевград. Екипажът е излетял в 09.15 часа с разрешение от началника на отбраната адмирал Емил Ефтимов.   Пожарът над село Илинденци, община Струмяни се разраства на север. Обхванати са повече от 200 декара борова гора и сухи треви.  Евакуирани са..

публикувано на 26.07.25 в 10:15

Катаджията, поискал 1200 лева подкуп, остава в ареста

Окръжният съд в Пловдив остави за постоянно в ареста пътния полицай Димитър Брадов, обвинен в получаване на подкуп от 1200 лева.  Инспекторът поискал парите от собственик на автомобил, който не бил регистриран в посочения от закона двумесечен срок. За да реши проблема на нарушителя, Брадов поискал среща с него и сумата от  1200 лева. Собственикът..

публикувано на 25.07.25 в 16:43

BG-Alert предупреди за опасни жеги и силен вятър в Пловдив

Системата за ранно предупреждение BGAlert се задейства заради опасно високите температури до неделя. Вероятността от възникване на пожари е сериозна.  Очакват се и силни пориви на вятъра.  Системата в Пловдив и областта се задейства в 16 часа. Властите предупреждават за повишено внимание и спазване на превантивните мерки.По този начин се цели да..

публикувано на 25.07.25 в 16:13

Арестуван е пътен хулиган, размахвал мачете в Асеновград

Районна прокуратура-Пловдив привлече като обвиняем и задържа   в ареста 54-годишен мъж за пътно хулиганство в Асеновград. След като решил, че друга кола му засича пътя, обвиняемият започнал да я преследва.  Двата автомобила спрели на едно от кръстовищата в Асеновград, на което 54- годишният мъж слязъл от своята, не само започнал да ругае и обижда..

публикувано на 25.07.25 в 16:00