Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Областният лидер на ВМРО в Пловдив е арестуван за корупция

| обновено на 28.02.20 в 16:02

Областният лидер на ВМРО – Пловдив Стефан Послийски беше арестуван.Послийски, който е и общински съветник, притежава консултантска фирма като част от проектите, по които е работил, са по линия на екологията и взаимодействието с Басейнова дирекция. 

Все още няма официална информация за причината за неговото задържане. Очаква се това да стане в началото на следващата седмица.

Затова и една от версиите за ареста на местния лидер на ВМРО е сварзана с продължаващата акция за корупционни престъпления в Басейнова дирекция. 

Според друга версия арестът на Стефан Послийски няма връзка с разследването за корупция в Басейнова дирекция. Той е задържан по друго досъдебно производство, което провежда Спецпрокуратурата.

От полицията нито потвърдиха, нито отрекоха за ареста му като уточниха, че информация за акцията ще бъде давана само от Спецпрокуратурата, която ще оповести резултатите от акцията в понеделник по обяд. Стефан Послийски не отговаря на телефона си. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Никола Бургазлиев

До 20 години или доживотен затвор очакват шофьора на АТВ в Слънчев бряг

Възможно най-тежкото обвинение повдигна окръжната прокуратура на Никола Бургазлиев, помел с АТВ петима в Слънчев бряг. То е за умишлено причиняване на смърт след употреба на наркотици. За това обвинение законът предвижда от 13 до 20 г. затвор или доживотен затвор,  съобщи окръжният прокурор на Бургас Георги Чинев. До промяната на обвинението се стигна,..

публикувано на 09.09.25 в 15:58

Туристка падна от затворена екопътека в реката край Борино

Туристка падна от „Дяволската пътека“ край с. Борино, която е затворена за преминаване поради опасен участък, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Смолян. Жената е оцеляла по щастлива случайност, падайки в бурните води на река Читак дере. Пострадалата е 41-годишна жена от София, тръгнала по „Дяволската пътека“ заедно със семейството си. В района..

публикувано на 09.09.25 в 15:07
Проф. Цанко Гечев и Иван Попов

"PlantaSYST" е българската номинация за награда от ЕК

Българският изследователски проект “PlantaSYST” е сред най-успешните европейски инициативи с принос за конкурентоспособна и интелигентна Европа. Гражданите вече могат да гласуват за номинирания български проект с  “Награда на публиката” в престижния конкурс REGIOSTARS Awards 2025 Проектът PlantaSYST, в рамките на който в Пловдив бе..

публикувано на 09.09.25 в 14:05

Задържаха мъж от Добровница за домашно насилие

След сигнал от медици служители от РУ-Пазарджик задържаха мъж за домашно насилие.  Дежурните лекари от Спешното отделение на МБАЛ Пазарджик  съобщили, че при тях е постъпила 41-годишна жена от село Мирянци със съмнение за домашно насилие. Жената била с травми в областта на лицето и гръдния кош.  В хода на проведено разследване екипите от..

публикувано на 09.09.25 в 13:43

Над 2400 са пожарите в Пловдивско, 8 са загиналите

Натоварено лято изпращат пловдивските пожарникари, но тази година се отчита леко понижение на произшествията в областта.  Над 2400 са пожарите в пловдивско от началото на годината, огнеборците са реагирали на 4200 произшествия, съобщи директорът на  Пловдивската пожарна ст. комисар Васил Димов.  8 души са загубили живота си при пожари, а 34 са..

публикувано на 09.09.25 в 13:14