В Пловдив празничната програма за честването на 142 години от Освобождението на България започва с молебен в катедралния храм „Св. Богородица“ от 11.00 ч., отслужен от пловдивския митрополит Николай.
Преди церемонията пловдивчани могат да се включат и в традиционния „Поход на свободата“, организиран от Комитет „Родолюбие“. Шествието ще потегли от подножието на хълма и ще бъде предвождано от членовете на комитета, които облечени в автентични костюми ще носят и копия от знамената на българското опълчение.
Честването продължава пред паметника на руските освободители на Бунарджика. Слово ще произнесе председателят на ОбС Александър Държиков, а водещ ще бъде Христо Христов. Ще бъдат положени венци и цветя, с участието на представителен взвод, венценосци и военен духов оркестър.
Тържествата продължават на пл. „Стефан Стамболов“ с концерта на Фолклорен танцов ансамбъл "Дилянка" с ръководител Мария Кьосева от 12.00 ч. Час по-късно - от 13.00 ч., ще бъде отслужена панихида за загиналите български опълченци на Централни гробища.
Празничните прояви за 3-ти март завършват с концерт на представителния духов оркестър на ВВС с ръководител майор Михаил Младенов от 16.00 ч. и тържествена заря проверка на пл. „Централен“ от 18.30 ч.
Регионалният исторически музей ще работи с експозицията "Българско Възраждане" в Стария град.Днес ще бъде слънчево. Ще духа слаб, в югоизточните райони умерен вятър от изток-североизток. Температурите още ще се повишат и максималните ще бъдат между 32° и 37°. По Черноморието също ще бъде слънчево. Ще духа умерен, по южното крайбрежие и временно силен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат между 28° и 32°...
Преустановено в продължение на часове бе днес движението на влаковете в района между Маноле и Белозем, след като влак блъсна камион на ЖП прелез в междугарието. Инцидентът, по чудо разминал се без жертви, стана днес малко преди 12 часа по обед. Там 46-годишен водач на тежкотоварен камион "Форд" не се е съобразил със светлинния сигнал на..
Общинските съветници в Пазарджик отказаха да намалят месечните си възнаграждения, които към момента са по 2 хиляди лева на месец. Предложението бе внесено на редовната сесия на общинския съвет от Румен Димитров от групата на „Новото време“. Според Румен Димитров е недопустимо да се получава по 450 лева на час, с оглед месечната ангажираност на..
Тежка катастрофа с починало момче е регистрирана снощи малко преди 23.00ч. на пътя между Велинград и село Кръстава. 16-годишен и неправоспособен тийнейджър от село Кръстава взел мотоциклета “Сузуки” на баща си, за да го покара. Заедно с него на мотора бил и негов 16-годишен връстник от същото село. Движейки се с несъобразена с пътните условия..
По искане на Община Пловдив се обсъжда предложение, с което цената на автобусните билети в града да намалее след превалутирането ѝ от лева в евро. Според превозвача Петко Ангелов при превалутирането цената на билетчето от 1 лев ще трябва да стане 51 евроцента, но за удобство на гражданите и водачите обаче се обсъжда закръгляне на сумата до 50..