Регионалният исторически музей ще бъде домакин на две събития, свързани с годишнината от Руско-турската война и Освобождението на България.
В международната научна конференция в зала „Съединение“ „143 години от Руско-турската война и Освобождението на България“ участват Константин Могилевский – член на президиума на Руското историческо общество и изпълнителен директор на фонд „История Отечества“, директорът на държавния исторически музей Алексей Левикин и др.
Участниците от българска страна във форума са акад. Константин Косев, акад. Георги Марков и акад. Васил Гюзелев.
От 17.30 отново в зала „Съединение“ ще бъде представена книгата „Чий шпионин е княз Никита Лобанов-Ростовски“ с участието на нейния автор Никола Филипов, както и на автора на предговора Румен Петков и на издателя проф. Валери Стефанов.
В звуковия файл е интервюто на Антоанета Петричанска с писателя Никола Филипов.Общинско предприятие „Екобус Пловдив“ продължава да трупа загуби, които остават непокрити. През миналата година новите дългове са за близо 50 хиляди лева, като с тях общата дължима сума от създаването му през 2022 година до 2024 г. възлиза на над 187 700 лева. Дружеството, което трябваше да осигури общински градски екотранспорт, повече от две години..
Националното външно оценяване по математика за 7-ми клас ще се проведе от 09:00 часа. Очаква се близо 56 000 седмокласници в страната да се явят на оценяванията, от тях 5 631 са учениците в Пловдив и областта. Те ще бъдат разпределени в 494 зали в общо 142 училища в града и региона. Това същите училища, в които децата се обучават. За..
От днес до 9 ч. в неделя, 22 юни, се променя движението между 130-и и 134-и километър на автомагистрала „Тракия“ заради ремонт на настилката в участъка в област Пловдив, съобщиха от Агенция „Пътна инфраструктура“. В посока София автомобилите ще пътуват в активната и аварийна ленти, а в посока Бургас – в двете скоростни ленти на пътното платно...
Пешеходец пострада при катастрофа на бул. „Цар Борис Трети“ в Пловдив. Според предварителната информация лек автомобил "Опел", който се движил от тунела в посока Сточна гара, ударил неправилно пресичащ пътното платно мъж. Пострадалият е транспортиран в болница, изчакват се резултатите от прегледите му. На място има полицейски служители.
Лек автомобил се обърна по таван и падна на брега на едно от Смолянските езера - Силажа. В колата с великотърновска регистрация са пътували мъж и жена, които не са пострадали. Катастрофата е станала на главния път Смолян - Девин. Служители на Районна служба „Пожарна безопасност и защита на населението“ преместиха катастрофиралия автомобил. По..