Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Пампорово затваря, хранят туристите по стаите


Ски зоната в Пампорово временно преустановява дейността си от днес до 29 март, във връзка с разпространението на COVID-19 в страната и с оглед безопасността на всички гости в курорта.

От дружеството уточняват, че скиорите могат да следят на онлайн платформата на курорта за допълнителна информация. 

В хотелите в Пампорово е осигурено изхранване по стаите за туристите.

Пред Радио Пловдив изпълнителният директор Мариян Беляков съобщи, че е много е вероятно и след 29-ти март ски зоната да остане затворена като на практика това ще бъде и краят на зимния сезон. 

Повечето хотели затварят, ресторантите също.  В Пампорово и в Смолянска област няма регистриран случай на коронавирус. Другите курорти последваха същата политика.

В момента в курорта има 1000 души като 70- 80 % от тях са българи, през последните седмици имаше много анулирани резервации, каза Беляков. 

200 - 250 души са чуждите туристи в Пампорово като те са от Ирландия, Сърбия, Македония и Турция. 

Затворени са спа – центровете, ресторантите, храна се доставя по стаите. Дезинфекцираме постоянно, всички мерки са взети. Няма как да изгониш хората от хотелите, но не приемаме нови резервации. В сряда ще бъде затворен последният хотел на дружеството. Въпросът е да можем икономически да оцелеем, подчерта изпълнителният директор. 

Ще има огромни загуби, които ще бъдат върху всички ни.  Говорим за милиони левове. Ще има хора в отпуски, някои ще бъдат и съкратени. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Улица в "Южен" е преасфалтирана и с паркинг за 47 коли

С изцяло нов асфалт е част от улица „Славееви гори“ и паркингът край нея. Това съобщи кметът на район „Южен“ Атанас Кунчев. Пространството пред „Славееви гори“ между номера 44 и 52 е изцяло преасфалтирано. Положени са 740 кв.м. настилка, изградени са и нови бордюри. Напълно готов е и паркингът край улицата. Той се простира на 600 квадратни..

публикувано на 22.06.25 в 09:05

Цените на зеленчуците и на част от плодовете поевтиняват

Значително понижение в цените на зеленчуците, на някои плодове и основни хранителни стоки по борсите у нас тази седмица показват данните в седмичния бюлетин на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ). Тази седмица спад на цените има при всички зеленчуци, наблюдавани от Комисията. Най-значителен той е при краставиците - с 16,3 на сто..

публикувано на 22.06.25 в 07:54

Братя Мангасариян и Gipsy Kings закриват "Франкофоли“

Днес е последният ден на Фестивала „Франкофоли“ на Гребната база в Пловдив. Вечерта ще започне с обичаните български музиканти Братя Мангасариян, известни със своя хумор и с ефектното си сценично присъствие. След тях публиката ще се наслади на изпълненията на македонския изпълнител Кирил Джайковски, който ще представи микс от етно мотиви..

обновено на 22.06.25 в 07:15

Войводиново избира на балотаж кмет на селото

Втори тур на извънредните местни избори се провежда във Войводиново. Балотажът е между Атанас Христозов  от "Има такъв народ“ и Тошко Златарев от “Обединени земеделци“. На първи тур Златарев  получи 265 гласа, а Атанас Христозов - 243. Право на глас имат малко над 1600 жители на селото.  Изборният ден протича нормално, без никакви нарушения и без..

публикувано на 22.06.25 в 07:01

Смилян е домакин на събора "Изворен глас"

Родопското село Смилян е домакин на Фолклорния събор "Изворен глас“. С него започват и изложение под наслов "Чиста храна за нас и нашите деца“ и Фестивал на дивите цветя.  Съборът "Изворен глас" включва надпяване, надиграване и категория за разказвачи на история на родопски диалект.  Билки, мед и пчелни продукти, домашно приготвени сладка,..

публикувано на 21.06.25 в 17:07