Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Повече възрастни хора в Пловдив ще са на социален патронаж

Повече възрастни пловдивчани над 65 години ще ползват услугите на домашен социален патронаж, това съобщи днес заместник-кметът Анести Тимчев. Той допълни, че сега този тип услуга използват 407 граждани, като още на 103-ма документите са подадени и ще се обработят в кратки срокове.

Заради кризата с епидемията от COVID-19 имаме възможност да приемем още 300 граждани, на които да се разнася например храна по домовете, допълни Тимчев. Според него единствено пакетирана храна се раздава на правоимащите, и то в удължено работно време от 10 до 14 часа.

Предпочитаме да разнасяме храната по домовете, защото възрастните не спазват винаги разстоянието от нужната днес дистанция до 2 метра от човек до човек, уточни заместник кметът с ресор "Социални дейности". Той каза, че приветства работата на формирование 112.

"Много пловдивчани вече изявиха желание да се включат като доброволци по време на епидемията. Обществото в Пловдив показа, че има сили и желание да се противопостави на опасността. Надеждата ни e, че ще излезем по-силни след края на това изпитание“, коментира Анести Тимчев. Той съобщи, че всички доброволци, които ще работят на терен, ще бъдат предварително обучени от Доброволно Формирование „Пловдив 112“ и от БЧК-Пловдив. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

В Асеновград очакват валежи от 25 литра на квадрат

Община Асеновград  предупреди за  предстоящо влошаване на времето в региона. Според получената от метеорологичната служба информация днес се очакват интензивни валежи от около 25 л/кв.м. Възможно е дъждът да бъде придружен и с градушка, предупреждават метеоролозите. Според прогнозата за времето следобед се очакват валежи в Родопите.

публикувано на 30.07.25 в 07:36

На летище "Пловдив" кацат двата шведски самолета за борба с пожарите

На летище "Пловдив" тази сутрин ще кацнат двата шведски самолета, които ще се включат в гасенето на пожарите у нас. Екипажите ще бъдат посрещнати от министъра на вътрешните работи Даниел Митов и ръководствата на Пожарната и полицията в Пловдив.  Досега по Европейския механизъм за гражданска защита пристигнаха 5 хеликоптера от Унгария, Словакия,..

обновено на 30.07.25 в 07:28

Продължава отстраняването на ел. аварията в Раковски

Раковски и съседните села останаха без ток и тази нощ заради аварията в електрическата подстанция, причинена от силната буря във вторник вечер.  Вчера през деня електричеството бе частично възстановено, но от Електроснабдяване - Юг информираха, че снощи ще бъде изключено отново. Очаква се през деня токът да бъде пускан с прекъсвания, а аварията да бъде..

публикувано на 30.07.25 в 07:28

Срути се таванът на кметството в с. Анево, няма пострадали

Окаченият таван на бившето училище в село Анево се срути. При инцидента няма пострадали – съобщиха от кметството в Анево. Сцепила носещата греда на целия покрив. Там се помещава кметството на селото, както и друга служба. Част от окачения таван днес е паднал буквално върху главите на служители на Общинската администрация. За щастие, няма..

публикувано на 29.07.25 в 18:50

Катастрофа затвори Троянския проход

Временно е ограничено движението  през Троянски проход в района на Кърнаре заради катастрофа между два камиона, съобщиха от АПИ.   Обходният маршрут за леките автомобили е през прохода Шипка, а шофьорите на товарните автомобили изчакват на място.

публикувано на 29.07.25 в 15:55