Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Подписват договора за пробива при Централна гара

Снимка: БГНЕС

Договорът за пробива по Централната жп гара в Пловдив ще бъде подписан днес, съобщиха за Радио Пловдив от Националната компания за железопътна инфраструктура /НКЖИ/.

Контрактът ще бъде сключен в София, в централата на компанията, но при затворени врати заради мерките срещу разпространението на коронавируса.

Договорът е за модернизация на железния път, контактната мрежа и системите за сигнализация и телекомуникациите в гара Пловдив и изграждане на комуникационно-транспортен пробив под жп ареала на гарата.

Припомням, че за изграждането му са предвидени 45 млн. лв. от Механизма за свързана Европа в сектор "Транспорт". Плановете са близо 500-метровият тунел да слиза на 6-7 метра под Централна гара. Трасето на пробива следва предвиденото в Общия устройствен план на Пловдив подземно преминаване от бул. "В. Априлов" към бул. "Македония" под района на гаровия комплекс.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Бетонният мост няма хидроизолация и се нуждае от цялостен ремонт

Бетонният мост няма хидроизоалция и положеният пласт от 4 сантиметра асфалт е времено решение за през зимата, но не и постоянно решение.  Това заяви за Радио Плодив Цанко Драгиев от фирмата изпълнител на ремонтните дейности в участъка, за който днес се появиха снимки с компроментирана част от настилката.  По думите му още преди да започнат работа..

публикувано на 23.07.25 в 16:01

Гора и градини горят в района на Горни и Долни Воден

Пожар се разгоря този следобед в района на асеновградските квартали "Горни Воден" и "Долни Воден".  Огънят е пламнал в част от гора, засегнати са и градини. Изгоряла е постройка в района, като към момента няма опасност за населението и жилищните сгради, съобщават от общината.  За овладяване на пламъците се борят няколко екипа на Пожарната и на..

публикувано на 23.07.25 в 15:53

Арестуваха полицай от Пловдив, поискал си подкуп

Окръжната прокуратура повдигна обвинение и задържа за 72 часа полицай от Пловдив.  Служителят, с инициали Д.Б., е обвинен в получаване на подкуп. По информация на прокуратурата, на 15 юли тази година той е поискал 1200 лева от гражданин, срещу ангажимент скрие негов административен пропуск. Случаят касае шофьор на автомобил, който не е регистрирал..

публикувано на 23.07.25 в 15:42

Гора гори до беловското с. Габровица, сухи треви до пловдивските Пъдарско и Стрелци

Пожар в горски площи край беловското село Габровица се е запалил по обед. На място са всички дежурни екипи на пожарната в Белово, както и участници от доброволното формирование в града.  Кметът на община Белово Стойков Стефанов уточни, че пожарът е на километър от населеното място. "Противопожарните екипи и доброволците са реагирали бързо и се..

публикувано на 23.07.25 в 14:46

Мъж от Розовец бе задържан заради предизвикан от него пожар

Мъж бе задържан в Районното полицейско управление в Раковски за умишлено предизвикан пожар.  На тел. 112 постъпил сигнал, че гори пасище в землището на брезовското село Розовец. Огънят е овладян и потушен в резултат на бързата намеса на пожарникарите. При огледа е установено, че е засегната земеделска нива на площ от около 10 дка, а в хода на..

публикувано на 23.07.25 в 12:52