Тя сподели, че с нейните ученици от 9, 10 и 12 клас са създали отделни групи. Поставя им задачи, но комуникацията продължава, като изпращат проекти и завършени картини, които коментира с тях. От тази седмица ще поставя оценки.
Изключително съм радостна, че учениците проявяват ентусиазъм и много съвестно се включват в дистанционния учебен процес. Вече имаме три дигитални изложби, които магат да бъдат разгледани в нашия уеб сайт, а във фейсбук също имаме страница на гимназията. Решихме с колегите по специални предмети да покажем това, което учениците са направили. Резултатите наистина ни впечатлиха. Добрата новина е, че голяма част от учениците, които не работят активно, този път ме изненадаха. Изпратиха картини и участват наравно с всички. Опитват се чрез изкуството да преодолеят сложната ситуация, в която се намираме.
Прогнозата е картините нарисувани от ученици и учители да бъдат обединени в изложба, която да бъде показана в Пловдив и други градове.
Интервюто с Полина Станчева, преподавател по рисуване и живопис е в звуковия файл.
Във времето, в което Радио Пловдив отбелязва своята 70-а годишнина, ви предлагаме да си поговорим пак за радио.. Защо ли? Ами защото радиото е думи и музика. Думи, с които всеки ден тъчем платното на битието ни. И музиката, без нея, както казва Ницше, животът би бил грешка. Разговор с Димитър Стоянович, популярно име в културния ни живот, с..
Премиера на балетната класика с музиката на Чайковски „Лебедово езеро“ ще има тази вечер на сцената на Античния театър в рамките на „Опера оупън“. Хореограф на спектакъла е Мариана Крънчева, а освен балета на Пловдивската опера в постановката ще участват и премиер- солисти от Испанския национален балет. Според Мариана Крънчева в спектакъла..
Изложбата "Война през два обектива: Там, където мълчанието крещи" ще бъде открита днес в Дома на техниката в Пловдив. Автори са журналисттите от Радио Варна Румен Сарандев и Доротея Николова и украинският войник Олександър Барон. Снимките са правени през лятото на миналата година в Одеса, Миколаив и Херсон Бесарабската част на Украйна и..
Награда на името на бележития родопски майстор-гайдар Дафо Трендафилов ще бъде учредена на тазгодишното гайдарско надсвирване в село Гела. Наградата „Дафо Трендафилов“ ще пази жив спомена за майстора, вдъхнал душа на родопската каба гайда, посочват организаторите на събора. 22-рото издание на Гайдарското надсвирване и родов събор в село Гела..
Община Пловдив ще кандидатства с проектно предложение пред Национален фонд „Култура“ за предоставяне на средства на културни оператори за нови или вече утвърдени събития и фестивали през месеците от септември до март. По процедурата на фонд „Култура“ „Ново поколение местни политики за култура за големи общини“, която е по Националния план за..