Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Колодрума" е напълно оборудван да приеме болни с коронавирус

| обновено на 27.03.20 в 16:00

"Колодрума" е напълно оборудван за прием на болни от Ковид-19. Осигурени са паравани за всяко едно легло в залата, съобщи днес кметът на Пловдив Здравко Димитров. 

Той припомни, че в залата са поставени 300 легла от военните само за един ден. Към тях чрез дарение от бизнесмена Георги Гергов вече са изградени защитните прегради. Това е по медицински стандарти, за да няма контакти между пациентите. 

Монтажът на параваните е осъществен от екипа на Пловдивски панаир. 

Имаме възможност на приемаме болни, дано не се налага, посочи Димитров. Така той представи военно-полевата болница, която се разкрива в Пловдив.

Генерал-майор Явор Матеев, командир на Съвместното командване на специалните операции заяви, че ако се налага военните ще работят и като санитари, но ще помогнат максимално в случай на нужда. Всички трява да бъдем много гъвкави и ако стигнем до този етап - ще се работи, каза генерал-майор Матеев.

Д-р Калин Калинов, директор на дирекция "Здравеопазване" в община Пловдив съобщи, че приоритетно в Колодрума пациентите ще се обслужват от неговите колеги от Военна болница. Те са много подготвени и имат готовност, уточни д-р Калинов.

След завършване на довършителните работите днес, Колодрумът ще бъде затворен и дезинфикциран напълно. Той ще е в готовност да приема леки до средно тежки случаи на пациенти с коронавирус.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Протест пред съдебните палати организира сдружение "Ангели на пътя"

Национален протест пред съдебните палати в страната организира днес сдружение "Ангели на пътя".  Акцията е под мотото "Стига мълчание" и е насрочена за 12 часа както в столицата, така и цялата страна.  "Ще поискаме справедливост. Ще поискаме промяна.  За да не се налага всяка година да палим нови свещи.  За да не останат пътищата ни пропити..

публикувано на 02.11.25 в 08:32

МВР издирва нарушителите на реда на стадион "Локомотив"

Полицията предприема мерки за установяване на всички лица, съпричастни към извършеното нарушение на обществения ред по време на дербито на пловдивските футболни отбори "Локомотив" и "Ботев" днес.  След преглед на видеозаписите предстои да бъдат издирени извършителите и спрямо тях да се вземе съответното отношение, съобщават от Областантната..

обновено на 01.11.25 в 19:15
Снимката е илюстративна

Втора жертва на Карловско шосе за по - малко от 8 часа

Мотоциклетист е загинал при катастрофа на Карловско шосе в посока Пловдив. Сигналът е подаден на тел. 112 около  17.10 ч., съобщават от МВР. По предварителни данни при престрояване лек автомобил "Фолксваген" ударил странично мотоциклет "Хонда", чийто водач е починал.  До приключване на огледа на местопроизшествието трафикът се пропуска..

публикувано на 01.11.25 в 19:00

Жена и дете са в болница в Смолян след катастрофа

Жена на 21 години и тригодишното ѝ дете са пострадали при катастрофа в смолянското село Ровино, съобщават от Многопрофилната болнца за активно лечение "Д-р Братан Шукеров" в Смолян. Пострадалите са приети в Спешно отделение на болницата, без опасност за живота.  Заради катастрофата движението по пътя Смолян – Мадан се извършва двупосочно в една..

обновено на 01.11.25 в 17:48

Да се събудим от летаргията на бездуховността, призова дядо Николай

За четвърта поредна година в Пловдив честването на Деня на народните будители започна с шествие от площада пред Хуманитарната гимназия до площад Централен, което бе съпроводено и приветствано с аплодисменти от гражданите по цялата главна улица на града.  Преди това Митрополит Николай отслужи празнична литургия и благослови присъстващите..

обновено на 01.11.25 в 16:13