Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Полицията засече двама души в пловдивско, нарушили карантината

| обновено на 29.03.20 в 11:13

Жена от Труд и мъж от Калековец бяха засечени от полицията да нарушават карантината, под която са поставени, след като се прибрали от чужбина.

При извършена проверка от служители на РУ Труд и РЗИ днес  е установено, че 42-годишна жителка от селото, която се е прибрала на 16 март от Германия, не спазва наложената и карантина. 

В две последователни проверки, след като била карантирана- на 20 и на 26 март, жената била  посетена на посочения адрес и предупредена с протокол да спазва препоръките на РЗИ.

Третата от проверките била извършена в предиобедните часове на днешния ден, но се оказало, че жената не си е у дома. Пред униформените  споделила, че излязла да се разходи, защото карантината й изтича само след 2 дни. 

Случаят е докладван на Районна прокуратура Пловдив и е започнато бързо производство за извършено престъпление по чл. 355 от НК.

Полицаите в Труд установиха и 31-годишен мъж под карантина, който се разхождал в Ромската махала на Калековец, където живеят около 1500 души

На 22 март мъжът се прибрал с полет от Германия и още на летището в София от РЗИ бил поставен под карантина, която лицето трябвало да спазва на постоянния си адрес в ромската махала на с. Калековец,  където  живеели родителите му. 

В първата от проверките карантинирания мъж се намирал на адреса си и му е съставен  протокол за предупреждение да спазва карантината. При проверка от автопатрул на РУ Труд днес родителите на мъжа се опитали да прикрият факта, че сина им е напуснал къщата, но служителите на реда установили, че лицето се разхожда в махалата. 

Случаят е докладван на дежурен прокурор и е започнато бързо производство за престъпление по чл.355 от НК.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Таксиметров шофьор пострада при пътен инцидент

Шофьор на такси е откаран в болница с наранявания след инцидент на улица „Скопие“ в Пловдив.  Около 6 30 часа тази сутрин таксиметровият автомобил навлязъл в лентата за насрещно движение и се ударил в автобус.  Водачът на колата е транспортиран в болница за оказване на спешна помощ, взета му е кръвна проба за химически анализ.  Другият шофьор е..

публикувано на 16.10.25 в 09:22

Пловдив е домакин на европейска среща на личните лекари

101-та среща на Европейската мрежа за проучвания на общата медицинска практика ще се проведе в Пловдив от днес до 19 октомври.  Домакини на престижното събитие са Медицинският университет, Сдружението на обучителите и изследователи в България по обща медицина и Регионалната колегия на БЛС. Темата на срещата е „Овластяването на следващото поколение..

обновено на 16.10.25 в 07:38

Открива се МЕДИКУС, ДЕНТО, ГАЛЕНИЯ

В Международния панаир Пловдив се открива 29-то издание на изложението МЕДИКУС, ДЕНТО, ГАЛЕНИЯ.  Форумът следва концепцията „Всичко на едно място“ като обединява представянето на иновации и научни разработки с възможностите за бизнес контакти.  Проявата е и място за дискусии по здравни теми, както и за презентиране на изделия и технологии от..

обновено на 16.10.25 в 07:38

Кариерен форум и научна конференция в УХТ

В Световния ден на храната- 16 октомври Университетът по хранителни технологии- Пловдив е организатор и домакин на "Кариерен навигатор" с участието на повече от 40 фирми. Младите хора ще имат възможност да разговарят с работодатели и ще научат възможностите за стажове, практики и първа работа. В УХТ ще се проведе и осемнадесетата..

обновено на 16.10.25 в 07:38

Акция по кръводаряване в Областната управа

Акция по кръводаряване ще се проведе в сградата на Областната управа в Пловдив. Тя е под мотото „Дари кръв, спаси живот!“ и се осъществява от  „Районен център за трансфузионна хематология” - Пловдив. Мобилният кабинет на центъра ще бъде разположен пред сградата на  Областна администрация от 09.00 до 13.00 часа. От администрацията призовават..

обновено на 16.10.25 в 07:37