Мерките, които ОП „Чистота“ предприема за поддържане на хигиената в „Столипиново“, включва поставянето на допълнителни контейнери за строителен отпадък, които да могат да бъдат ползвани като контейнери за отпадъци за битови нужди. В тези квартали населението има малко по-особена култура, но въпреки всичко хората продължават да изхвърлят отпадъци извън контейнерите. Това заяви директорът на ОП „Чистота“ Николай Георгиев.
По думите му, причина за замърсяването са незаконното застрояване и липсващата инфраструктура, които пречат на достъпа за почистване.
Продължаваме обаче да водим разговори с населението заедно с районния кмет Иван Стоянов, набелязали сме мерки, провеждаме кампании, за да им обясним необходимостта от спазване на хигиена, да потърсим улеснение и за нас, и за тях, за да можем да ги обслужваме и да няма отпадъци извън контейнерите.
Георгиев уточни, че строителните контейнери тип „лодка“ са 12 , а популярните съдове за смет тип „бобър“ –около 200 – 300 бр. Подготвя се обществена поръчка за закупуване и поставяне и на нови контейнери в „Столипиново“.
В „Арман махала“ живущите са много по-малко и всеки ден успяваме да изчистим максимално всичко изхвърлено.
Обемът в „Столипиново“ обаче е много по-голям. Успяхме да изчистим една голяма част, до която имахме достъп. Но поради лошото време не успяхме да стигнем до блоковете 4003 и 4005 на „Соколите“. Успяхме да изчистим и ул. „Крайна“ и зелените подходи към р.Марица са затворени, за да няма достъп дотам.
По думите на Георгиев, веднага след приключване на зимното дежурство ОП „Чистота“ е увеличило техниката си с още един самосвал и с един контейнеровоз, за да бъдат елиминирани незаконните сметища.
В „Столипиново“ уличната мрежа се мие и по график 7 дни в седмицата. В целия град спирките се дезинфекцират и измиват също всеки ден.
Предоставили сме дезинфектант на администрацията на район „Източен“, за да може с тяхна помощ да се обработят с доброволци и жилищата, ,до които няма достъп.
Чуйте повече от звуковия файл:
Общото събрание на членовете на асоциацията в театралната област настоява за спешно отпускане на средства за сценичните изкуства, заради намалената с над 29% субсидия в сектора и редуцирането на приходите на театрите с 5 на сто. В писмо до министъра на културата те предупреждават, че има реална опасност институциите да не могат да изплатят..
Смяната на лева с еврото вече чука на вратата ни. Европейският парламент в Страсбург и Съветът по икономически и финансови въпроси в Брюксел казаха „да“ на България за влизането в единната валута от 1 януари 2026 г. С това страната ни ще стане 21-вия член на еврозоната. Търговците имат месец да се подготвят преди изписването на стоките и услугите да..
С демонстрации на оказване на първа помощ на пострадали, обучение по основни техники и указания за действия и реакции при извънредни ситуации в Пловдив бе отбелязан Световния ден на парамедика. Спасители и доброволци от различни градове на страната разговаряха с възрастни и деца за добротворчесвото, за призванието да помагаш на попаднал в..
За поредна година родители на седмокласниците избират центровете за по-сигурно , за да подадат документи за кандидатстване в 8 клас. "Първите желаещи да кандидатстват бяха пред СУ „Цар Симеон Велики“ в 07:45 часа", каза директорът Руси Баташки. Той отчете, че повечето деца и родители вече подават онлайн документите за прием в желаната..
Финансовите министри от Европейския съюз и Европейският парламент гласуват окончателното приемането на еврото в България. Освен регламент за фиксирането на курса на лева спрямо еврото, те ще приемат още два законодателни акта - решение и регламент на Съвета за приемането на еврото в България от първи януари 2026 година. Преди няколко месеца..