Мерките, които ОП „Чистота“ предприема за поддържане на хигиената в „Столипиново“, включва поставянето на допълнителни контейнери за строителен отпадък, които да могат да бъдат ползвани като контейнери за отпадъци за битови нужди. В тези квартали населението има малко по-особена култура, но въпреки всичко хората продължават да изхвърлят отпадъци извън контейнерите. Това заяви директорът на ОП „Чистота“ Николай Георгиев.
По думите му, причина за замърсяването са незаконното застрояване и липсващата инфраструктура, които пречат на достъпа за почистване.
Продължаваме обаче да водим разговори с населението заедно с районния кмет Иван Стоянов, набелязали сме мерки, провеждаме кампании, за да им обясним необходимостта от спазване на хигиена, да потърсим улеснение и за нас, и за тях, за да можем да ги обслужваме и да няма отпадъци извън контейнерите.
Георгиев уточни, че строителните контейнери тип „лодка“ са 12 , а популярните съдове за смет тип „бобър“ –около 200 – 300 бр. Подготвя се обществена поръчка за закупуване и поставяне и на нови контейнери в „Столипиново“.
В „Арман махала“ живущите са много по-малко и всеки ден успяваме да изчистим максимално всичко изхвърлено.
Обемът в „Столипиново“ обаче е много по-голям. Успяхме да изчистим една голяма част, до която имахме достъп. Но поради лошото време не успяхме да стигнем до блоковете 4003 и 4005 на „Соколите“. Успяхме да изчистим и ул. „Крайна“ и зелените подходи към р.Марица са затворени, за да няма достъп дотам.
По думите на Георгиев, веднага след приключване на зимното дежурство ОП „Чистота“ е увеличило техниката си с още един самосвал и с един контейнеровоз, за да бъдат елиминирани незаконните сметища.
В „Столипиново“ уличната мрежа се мие и по график 7 дни в седмицата. В целия град спирките се дезинфекцират и измиват също всеки ден.
Предоставили сме дезинфектант на администрацията на район „Източен“, за да може с тяхна помощ да се обработят с доброволци и жилищата, ,до които няма достъп.
Чуйте повече от звуковия файл:
„ В радиото ти не можеш да остарееш, не можеш да бъдеш възрастен. Ти не можеш да изведеш на показ годините си. Никога не съм била суетна за възрастта си. Имам пълното съзнание какво означават за мен годините – те са моето богатство. Благословена съм с тази работа, с тази професия, която съм имала, и с тези възможности, които ми е давала тя. Но..
На 20 декември за шеста поредна година компанията отличи със специални грамоти работниците, изпълнили през 2024 година благотворителни инициативи по програмата КЦМ Благодетел, в направления "Социална интеграция и приобщаване на деца и възрастни хора в тежко социално положение/настанени в институции", "Подкрепа на обществено значими каузи в..
Агенция "Алфа рисърч" публикува последното си за годината проучване, о заглавено "2024 и 2025 – равносметка и очаквания". То е проведено от 1 до 10 декември и предсатвително за страната, финансирано е със собствени средства на агенцията. Анкетирани по домовете им с пряко стандартизирано интервю с таблети са 1000 пълнолетни българи...
В това е убеден юристът и журналист Мишо Гръблев, който в програма "Точно днес" коментира темата за споделеното родителство и желаните промени в българското законодателство, чиято цел е децата да растат с двамата си родители. В Деня на бащата той припомни, че бащите в днешно време имат все по-голяма роля в отглеждането и възпитанието на децата в..
Класическата иконография на Рождество Христово се оформя още през 5-6 век. Два са водещите аспекти в нея - божието въплъщение и претворяването, обновлението, което спасява целия свят, обяснява иконографът Елена Дигбоюшка. През годините тя се е сблъсквала с различни образци на изображението на Рождество Христово – едни икони са с повече..