Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Верига магазини в Пловдив ще храни 50 нуждаещи се в кризата

Веригата магазини T MARKET обяви, че ще осигурява безплатен обяд на 50 крайно нуждаещи се граждани от рискови групи в община Пловдив до края на извънредното положение. 

Партньор в реализацията ще е Община Пловдив, която ще помогне осъществяването на идеята.

“За нас, като социално отговорна компания и най-вече като хора, е изключително важно да се включим в общите усилия да се подкрепят най-пострадалите от пандемията. Наясно сме, че има много нуждаещи се хора, които не могат да си позволят да се хранят пълноценно, затова ще направим така, че да помогнем на част от тях”, коментира Петър Павлов, генерален директор на “Максима България”.

Храната за нуждаещите се ще се приготвя в обновения от фирмата цех в Пловдив, в който се готви без консерванти и при спазване на всички мерки за сигурност. 

От веригата магазини в Пловдив ще доставят ежедневно на общината планираните порции за социално слаби, а оттам те ще се разнасят до нуждаещите се.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Двама мъже от Пещера откраднаха 900 лева от храмове в Бабек и Зелениково

Полицаи от РУ-Раковски разкриха извършителите на взломни кражби от два православни храма. Открадната сума е 900 лева.  Кражбите са извършени на  6 и 22 юни след разбиване на входните врати на църкви в селата Бабек и Зелениково. Арестувани са двама жители на Пещера, на 25 и 19 години, които са задържани със съдействие на колегите им от местното районно..

публикувано на 15.07.25 в 10:47

Обвиняемият по делото "Дебора" е в критично състояние, твърди защитата му

При закрити врати в Районния съд в Пловдив продължава делото "Дебора" с обвиняем Георги Георгиев. Самата Дебора Михайлова липсва на заседанието.  Преди началото прокурорът съобщи пред журналисти, че са призовани 7 свидетели, но в съдебната зала нямаше такива.  Адвокатът на Георгиев Петко Кънев заяви преди заседанието, че няма изготвена..

публикувано на 15.07.25 в 09:47

Министър Тахов открива ремонтирания напоителен канал край Съединение

Министърът на земеделието и храните д-р Георги Тахов ще открие реконструирания напоителен канал „Алеко Потока“ край град Съединение. Главният напоителен канал „Алеко Потока“ е хидротехническо съоръжение, което доставя вода за напояване на земеделски земи, от които 40 000 декара на територията на клон „Тополница“ и 18 000 декара на..

публикувано на 15.07.25 в 09:15

Приетите на първо класиране в гимназиите имат тридневен срок за записване

От днес започва записването на приетите след първо класиране ученици в 8-ми клас.  То ще продължи до 17 юли включително. Седмокласниците имат възможност да се запишат  в училището, в което са приети.  В тридневния срок учениците могат да се подават и заявления за участие във второто класиране.  Учениците, които не са класирани никъде, не подават..

публикувано на 15.07.25 в 07:26

Довършват ремонта на бул. "Дунав"

От 15-ти юли /вторник/  започва ремонтът на южното платно на бул. „Дунав“ в Пловдив между кръстовището с бул. „Васил Априлов“ и ул. „Победа“."Ще се подменя пътната основа, след което платното ще бъде асфалтирано.  Ремонтът се изпълнява по проекта за воден цикъл "Брезовско шосе - Дунав", финансиран по ОП "Околна среда". Това е последният етап от..

обновено на 15.07.25 в 07:04