Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Започват сезонните ремонти на улиците в Асеновград

  В Асеновград започват текущи ремонти на уличната мрежа. Приоритетно ще се изкърпват дупките по най-натоварените градски улици, по които се движи градския транспорт, съобщи зам.-кметът по строителните дейности в общината инж. Стоян Димитров.
  За възстановяване на пътната настилка са заделени 25 хиляди лева. Ремонтите обхващат около 20 главни и второстепенни улици в различните квартали по метода " печ-матик ".
  Със затопляне на времето екипите започват работа по булевард "България"и централните градски улици "Васил Левски", "Марица", "Велико Търново", "Кап. Райчо", "Садовска" .



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Две големи ВиК аварии по булевардите "България" и "Васил Априлов"

Две крупни ВиК аварии оставиха без вода стотици пловдивчани в район „Северен“.   Едната е на спукан от снощи  магистрален водопровод на бул. „България“ край номера 37 и 39.  Засегнати оттогава са също и живеещите по протежение на бул. „Марица“  и улиците „Васил Левски“  и  „Победа“.   По уверение на ВиК – Пловдив екипите там работят..

обновено на 25.02.25 в 14:52

Бащи протестираха пред съда в Пловдив за споделено родителство

Срещу съдебната практика, която отчуждава бащите от децата им след раздялата на двамата родители, се обявиха десетки протестиращи бащи в Пловдив.   Протестът под надслов „Всички деца заслужават мама и тати поравно“  се състоя пред Съдебната палата, а участниците в него изразиха и недоволството си от бавното и непрозрачно правораздаване...

публикувано на 25.02.25 в 14:23

Пловдив отново диша мръсен въздух

Въздухът в два пловдивски района отново е замърсен, отчитат автоматичните измервателни станции „Каменица“ и „Тракия“. Замързяването в центъра и в източната част на града е почти два пъти над нормата. Стойностите на фини прахови частици са достигнали малко над 90 микрограма на кубичен метър при норма 50 микрограма. По-голямо е замърсяването в центъра..

публикувано на 25.02.25 в 11:54

Проекти за 350 млн. лв. на Пловдив са включени в държавния бюджет

Всички 14 инфраструктурни проекти на стойност 350 млн. лв, с които Община Пловдив кандидатства за финансиране от държавата, са одобрени от Министерския съвет и са включени в проекта на републиканския бюджет. Това стана ясно, след като проектобюджетът на държавата за 2025 г. бе внесен в МС и публикуван на правителствения сайт. Първоначално в..

публикувано на 25.02.25 в 10:44

18-годишен загина при катастрофа между Ягодово и Пловдив

18-годишен младеж е загинал при пътно произшествие между Ягодово и Пловдив. Сигналът за блъснал се в дърво лек  автомобил "Фолксваген" е получен минути след полунощ на тел. 112. От екип на спешна помощ е констатирана смъртта на 18-годишното момче зад волана.  На местопроизшествието е извършен оглед.  Причините и..

публикувано на 25.02.25 в 09:16