РЗИ – Смолян издаде заповед за основна дезинфекция на кардиологичното отделение в местната болница „Д-р Братан Шукеров“. Причината е, че 2-ма от пациентите с COVID-19 в областта са лекувани наскоро там, а в отделението е установена санитарка с коронавирусна инфекция.
Всички пациенти трябва да бъдат приведени в обособен сектор на кардиологията, да спре изписването и приема на пациенти в отделението, а то да се дезинфекцира. На персонала и пациентите, които са имали контакт със заразените ще бъдат направени тестове за вируса.
От РЗИ припомнят, че от инфекциозното отделение в МБАЛ - Смолян вчера е изписан още един оздравял пациент. Двама възрастни пациенти с коронавирус починаха в област Смолян - 85-годишен мъж от с. Мугла и 73-годишна жена от Девин, и двамата с коронавирусни пневмонии.
В областта са потвърдени 3 нови положителни проби за COVID-19, една от които е именно починалата възрастна жена от Девин.
Два от новорегистрираните случаи на КОВИД-19 са на 70-годишна жена от Чепеларе и 61-годишен мъж от Смолян. Двамата са настанени с коронавирусни пневмонии в МБАЛ-Смолян, допълват от РЗИ.
Обвиненият за убийството на съпругата на полицай в Първомай Ивелин Цветанов остава в ареста. Това реши Окръжният съд в Пловдив, като постанови най- тежката мярка „Задържане под стража” спрямо него. Магистратите решиха, че 21-годишният младеж може да извърши друго престъпление или да се укрие. Припомняме, че 44 годишата жена, майка на бившата приятелка..
Съдът гледа мярката за неотклонение на 21-годишния Ивелин Цветанов, обвинен за убийството в Първомай. Там в дома си беше намерена намушкана с нож 44-годишна жена, майка на приятелката на задържания. Прокуратурата поиска най-тежката мярка „задържане под стража“ за 21-годишния Ивелин Цветанов с мотива, че той може да извърши друго престъпление..
"През последната седмица силно е намалял броят на нови огнища на шарка по дребните преживни животни на територията на Пловдивска област. Епидемията се овладява и върви към затихване“. Това съобщи директорът на ОДБХ-Пловдив д-р Чавдар Чавдаров по време на заседание на Областната епизоотична комисия днес. В Пловдивска област досега са умъртвени 11..
Два пътни участъка ще бъдат затворени за кратко в Асеновград тази вечер и утре заради старта на ултрамаратона „Декатлон Персенк Ултра“. За 30 минути се затваря за движение Железния мост между улиците „Съединение“ и „Цар Иван Асен II“ в интервала от 17:50 до 18:20 ч. Бегачи от цял свят ще стартират в маратона от площада на Асеновград и ще преминат..
Моторист бе задържан след полицейско преследване на централен пловдивски булевард. Водаът на мотоциклета пренебрегнал стоп сигнал и ускорил движението. Полицаите успели да го спрат на бул. Цар Борис Трети Обединител. Наушителят бил 25-годишен от Батак. Моторът му бил без регистрационна табела, а тестър с деген на водача бил отрицателен...