Първенствата в Трета и Четвърта лига са прекратени окончателно. Това реши на заседанието си днес Изпълнителният комитет на БФС. Така временното класиране в Североизточната, Северозападната и Югоизточната Трета лига става крайно.
Автоматично промоция Втора лига получиха Добруджа, Янтра (Габрово) и Созопол. Бараж за първото място ще се играе само в Югозападната Трета лига, където разликата в точките между Миньор (Перник) и Септември (Симитли) e малка. Не е ясно дали баражът ще бъде в един или два мача.
Марица (Пловдив) завършва на третото място на Югоизток и ще търси спонсори за новия сезон.
Няма да има изпадащи от Трета лига, така че всички отбори запазват местата си и догодина групите ще бъдат с увеличен състав. Попълването ще стане на принципа на квалификациите, както е било и досега, но между желаещите от областните групи, които имат възможност и отговарят на изискванията.
Конгресът на БФС няма да се състои на 7-и юни. Той се отлага за неопределен период от време. От футболната ни централа акцентираха, че се наблюдава ситуацията в България и извънредното положение, за да може да се вземе по-нататъшно решение.
Националният селекционер Георги Дерменджиев остава на поста си, като договорът му ще бъде удължен за половин година с опция за продължаване с още 1,5 години. Той е пожелал възнаграждението му да бъде намалено с 30 процента.

С три мача в днес, навръх Деня на народните будители, ще бъде даден старт на 14-ия кръг в Първа лига. От 12:00 часа Добруджа е домакин на Спартак (Варна). От 14:45 е голямото дерби на Пловдив между Локомотив и Ботев, а в 17:30 часа стартира срещата между Септември и Славия. Локомотив и Ботев се изправят в поредно издание на пловдивското дерби, а арена..
Спортно-техническа комисия към БФС прие програмата от 16 до 19 кръг на Първа лига. Ето мачовете на пловдивските Локомотив и Ботев до края на календарната година: XVІ кръг 22.11 /събота/ ЦСКА - Ботев Пд 17.00 часа 23.11 /неделя/ Добруджа - Локомотив Пд 12.00 ч. XVІІ кръг 28.11 /петък/ Локомотив Пд - Монтана 17.30 29.11 /събота/ Ботев Пд -..
Кметът на Пловдив - Костадин Димитров посрещна в сградата на Община Пловдив капитаните на Локомотив и Ботев - Димитър Илиев и Тодор Неделев, председателят на Общински съвет – Пловдив Атанас Узунов, зам.-кметът на Пловдив по спорта Николай Бухалов, футболната легенда Петър Зехтински и зам.-директорът на ОД на МВР Пламен Иванов. Срещата беше по повод..
Кметът на Пловдив Костадин Димитров е свикал извънредна среща във връзка с предстоящото голямо дерби между Локомотив и Ботев, което ще се играе в събота (1 ноември) от 14:45 часа на “Лаута”. На нея ще присъстват капитаните на двата отбора – Димитър Илиев и Тодор Неделев, както и зам.-директорът на ОД на МВР Пламен Иванов, председателят на Общински съвет..
ПФК Локомотив с призив преди дербито с Ботев: Уважаеми локомотивци, Остават броени часове до поредното пловдивско дерби. Двубоят е в събота (01.11) от 14:45, а стадион „Локомотив“ ще бъде арена на този двубой. Дербито не е просто мач. То е част от историята, емоцията и идентичността на нашия град. Всяка среща между двата отбора събира поколения..