С 52% по-висока е изплатената сума за обезщетения.
Миналата година сме платили на 6100 души, а тази година са 7700. Съответно изплатената сума за март миналата година е била малко под 3 милиона лева, а през тази година е 4 милиона и 500 хиляди лева, обясни Розалия Джинева.
Само през четирите работни дни на миналата седмица са регистрирани 1700 безработни.
Засега не се наблюдава увеличение на сумата, която е изплатена за болнични. От началото на извънредното положение обаче се наблюдава ръст на сигналите за злоупотреба с болнични.
Твърде много симулации имаме на болнични, което е притеснително. Имаме сигнали за работодатели, които са насърчавали или принуждавали работниците си да си вземат болнични. Правим проверки и на всички тези, които имат декларации за излизане извън града. Установяваме случаи, когато хора, които трябва да са на домашен режим в болнични по време на празниците, с декларации са пътували къде ли не, обясни Розалия Джинева.
Най-често опити за злоупотреби с болнични се установяват в сферите на ресторантьорството, хотелиерството, образованието и здравеопазването.
Странното е, че имаме и болничен персонал, който е насърчаван. Но там си сътрудничим с компетентните органи, обясни още Джинева.
Бойкотът на цените на хранителните продукти в големите търговски вериги е крачка в посока уравновесяване на монопола, но това е закъснял процес. Това коментира производителят на зеленчуци Иван Кабуров от пазарджишкото село Мало Конаре, който зарежда и голяма хранителна верига с продукцията си. Добави, че понякога продукцията на родните..
Седемнадесетото издание на най-големия форум за земеделска техника у нас БАТА АГРО , който се организира от Българската асоциация на търговците на агротехника, ще се проведе от 12 до 16 май 2025 година на Летище Стара Загора. Това издание е юбилейно, тъй като отбелязва 15 години от първото изложение БАТА АГРО. Регистрацията за участници все..
Амбициозна и стратегическа, а не тактическа е задачата, която новият лидер на БСП Атанас Зафиров постави пред партията - да си върне статута на първа политическа сила, което към момента е неизпълнимо, коментира политологът Татяна Буруджиева пред Радио Пловдив. Според нея конгресът не излезе с ясна програма как ще се възстановява партията. В БСП..
Над 60 фермери, производители на патици-мюлари от цяла Южна България, се събраха на спешна среща в Раковски заради действията от страна на Българската агенцията по безопасност на храните (БАБХ) срещу тях. На срещата са обсъдени актуални проблеми, свързани с епизоотичната обстановка и разпространението на птичия грип. Фермерите са се оплакали от..
Атанас Зафиров не беше моят фаворит, но му пожелавам успех, защото времената особено за БСП са сложни и пътят няма да бъде лек. Оттук - нататък зависи от него и от неговите действия какво ще бъде направено. Това заяви пред Радио Пловдив пловдивският депутатът от БСП Иван Петков - Бебето . За нашата организация в Пловдив е стъпка назад ,..