Община Пловдив получи дарение на пакети с храна и лични предпазни средства от Съюза на международните превозвачи и Камарата на автомобилните превозвачи.
Изпълнителният директор на Съюза на международните превозвачи Йордан Арабаджиев и председателят на Управителния съвет Ангел Траков дариха на общината 1 052 пакета, съдържащи храна и лични предпазни средства и 520 кроасана.
Дарението беше прието от зам.-кмета по „Европейски политики и социални дейности“ на община Пловдив инж. Анести Тимчев и председателят на Общинския кризисен щаб д-р Калин Калинов.
Ограничават движението заради старта на велосезона в „Тракия“. Във връзка с откриването на мероприятието „Велосезон 2025 - Тракия“ днес за времето от 11:00 до 15:00 ч.,се спира движението по северното платно на ул. ,,Шипка“ от кръстовището с ул. ,,Съединение“ до кръстовището с бул. „Освобождение“. Променя се маршрутът на автобусни линии №25 и..
Над 200 пловдивчани се включиха в протеста пред Съдебната палата „Стига толкова смърт на пътя“. „Седем години без правосъдие“, „Ние сме Сияна, нямаме повече деца за убиване“, пише на плакатите на недоволните от жертвите по пътищата. Лиляна Бакалска, майка на Недялко - мотористът, загинал при катастрофа, се възмути, че пловдивчани са..
Община Пазарджик организира и тази година своята инициатива за разделно събиране на отпадъци под нов надслов - "Цветя за смет". Като част от съпътстващите кампании из целия град във връзка с предстоящия Международен ден на земята, инициативата ще се състои една седмица преди това на Лазаровден (12 април, събота ) от 09:00-12:00 часа в обособени..
Протест „Стига толкова смърт на пътя“ ще се проведе днес в Пловдив. Шествието ще тръгне в 10 ч. от Съдебната палата и ще се насочи към Катедралния храм „Успение Богородично“ и обратно. Полицейски екипи ще обезпечават обществения ред и пътната безопасност при провеждане на заявен мирен протест. Това е поредната проява, след смъртта при..
Доброволци организират акция по залесяването на Младежкия хълм в Пловдив. Днес от 10 часа доброволци от фондация „Добротворение Лили Ангелова“, начело с популярната инфлуенсърка, организират съвместно с район „Централен“ и Общинското предприятие „Градини и паркове“ залесителна акция на Младежкия хълм. Идеята на Лили и нейните съмишленици е..