Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Върнаха обратно в язовирите 110 кг. риба, уловена незаконно

Роболовна мрежа
Снимка: ИАРА

Около 110 кг. риба, ловена контрабандо, върнаха обратно в пловдивски и пазарджишки язовири инспектори от Изпълнителната агенция по рибарстви и аквакултури (ИАРА). Проверките им за незаконен улов започнаха в началото на месец май и обхванаха язовирите Пясъчник, Батак и Тополница, реките Тополница и Марица, както и някои баластриери и микроязовири. 

В Пясъчник от водата е извадена 300 метра мрежа, в която са били уловени 60 кг. риба - 35 кг. шаран, 20 кг. сребриста каракуда и 5 кг. костур. В пазарджишко, където в проверките се включиха служители на Горско стопанство Панагюрище, ПУ Пещера и частно сдружение, от водите на язовир Тополница в местността „Поленето“ са извадени две мрежи с обща дължина около 300 метра с улов от около 50 кг. на бяла риба, костур, червеноперка, кефал и щука. 

Иззети са уреди за риболов. Съставени са протокол срещу неизвестен извършител за улова в Пясъчник и 10 акта за административни нарушения за случая в пазарджишко. Проверките за нерегламентиран риболов, превоз и продажба на риба и рибни продукти продължават, съобщават от ИАРА. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Директорът на полицията в Пазарджик е уволнен (обновена)

Директорът на ОДМВР-Пазарджик с тарши комисар Даниел Бараков е отстранен от поста си, съобщиха от Министерството на вътрешните работи . По разпореждане на главния секретар на МВР, главен комисар Мирослав Рашков, е започнала проверка на цялостната работа на областната дирекция по време на подготовката и провеждането на частичните избори за..

обновено на 17.10.25 в 15:06

Трима от "порно" групата, прала пари, излязоха от ареста

Пловдивският апелативен съд пусна с мярка „подписка“ трима от четиримата задържани от организираната престъпна група за пране на пари чрез набиране на млади жени и създаване на профили и съдържание в еротичен сайт. В ареста  остава само Митко Бошнаков, тъй като според съда има опасност той да се укрие. Припомням, че четиримата мъже бяха..

публикувано на 17.10.25 в 14:18

АПИ получи 12 млн. евро по три проекта за трансгранично сътрудничество с Гърция

Подписан е договор за финансиране на проекта за подобряване на мобилността и безопасността в трансграничната област, по който водещи партньори са АПИ и гръцката компания „Егнатиа Одос“. Средствата ще бъдат насочени към реконструкция на 2,6 километра от пътя при обходния участък на Рудозем, модернизация на близо 2,5 километра от пътя Кърджали –..

публикувано на 17.10.25 в 14:03

Хора със специални потребности протестираха в Пловдив

Гражданите със специални потребности протестираха срещу процедурата за подновяването на шофьорските им книжки, намаляването на валидността на свидетелствата за правоуправление и орязване категориите на водачите с ТЕЛК.  Правоспособните шофьори с инвалидност от цялата срана се събраха в Транспортна болница в Пловдив, където се намира една от..

публикувано на 17.10.25 в 13:38

Възобновяват ремонта на Хуманитарната гимназия

Ремонът на Хуманитарната гимназия в Пловдив ще бъде подновен в понеделник след прекъсването заради изчакване на гредите за рестраврация на  конструкцията на сградта. Доставката на първите 120 престигна днес. До неделя в ще дойде цялата пратка от Австрия, обяви кметът на район „Централен“ Георги Стаменов. Гредите са от бял смърч и са..

публикувано на 17.10.25 в 13:25