Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Ден след ден" ограниченията падат

Кина, театри и концертни зали вече могат да работят и да приемат зрители, но само до една трета от капацитета си, така че да има необходимото разстояние между хората. Това гласи новата заповед на здравния министър. Веселина Пеева ще представи реакциите на ръководители на културни институции в града.

През следващата седмица 1000 пловдивчани ще получат писма с предложение да си направят тест за коронавирус. Подборът им се прави със софтуер на случаен принцип, обясниха експертите условията на метода, известен като ELIZA.Резултатите ще са готови до 15 юни и ще дадат картина на проникването на вируса.

Преобладаващо позитивна е оценката в проучване на „Алфа Рисърч“ за това как България се справя с кризата с коронавируса. Проучването потвърждава, че политиците, ангажирани с въвеждането на извънредните мерки, вдигат рейтинг, а критиците им-съответно губят подкрепа. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Ранно утро с "Шейкър"

Посрещаме заедно последното неделно утро на септември! Ранните часове на деня, вече носят хлад и необходимост от уют и чаша горещо кафе. Кафето оставяме на вашия вкус, но уюта и позитивната нагласа за предстоящия ден, се надяваме да ви донесем в следващите три часа.  Срещаме ви и с Меглена Костова - Мега,  художник, дългогодишен преподавател и методист,..

публикувано на 20.09.25 в 16:05

Професор Станимир Кабаиванов гост в "Добро утро, ден!"

Заместник-ректорът на ПУ „Паисий Хилендарски“ професор Станимир Кабаиванов е гост в рубриката ни „Добро утро, ден!“ тази седмица. Той е завършил с отличие Математическата гимназия в Пловдив със специлност „Физика и английски език“, а след това макроикономика в ПУ „Паисий Хилендарски“ с отличен успех и финансов мениджмънт с пълно шест...

обновено на 19.09.25 в 17:12

Последен делник с "Вход свободен"

Последен работен ден от седмицата и последен петък на лятото - това е достатъчна причина да насочим цялата си енергия към мисли за забавление и релакс! Очаквайте ни с предложения за качествено време на отмора, но и с още интересни теми и събеседници!  Започваме нов сезон в рубриката "Жена - истории за Вселени", а първи гост е Детелина Иванова - творец,..

публикувано на 19.09.25 в 09:30

"Точно днес" от гроздето до книгата

Добра ли е реколтата от грозде тази година и репресивни ли са готвените промени в Закона за виното и спиртните напитки? Това ще е темата на разговор с Любен Радев, който има лозарско стопанство в Брестовица и е член на Националното сдружение на българските лозари. Промените в Закона за виното и спиртните напитки засягат не само любителите на..

публикувано на 18.09.25 в 17:04

Спорт и поезия във „Вход свободен“

Говорим за „Ден на спорта в училище“. За 11 пореден път, сдружение „БГ Бъди активен“, призовава училищата да се включат винициативата. Откриващото събитие, тази година, е в Пловдив. Румяна Киризиева разказва, след 13.30 часа. Поетичната книга на Владислав Христов „Обратно броене” излезе в Северна Македония. Друга негова книга излиза на..

публикувано на 18.09.25 в 09:30