Представителният тим на ПФК Марица (Пловдив) няма да подновява тренировки. Това съобщи старши треньорът Борислав Караматев.
Първенството в Трета лига бе прекратено, а в групата на пловдивчани няма да има баражи за попълване на Втора лига. Това прави безпредметни тренировките сега, като отборът ще се събере на подготовка едва за новия сезон на Югоизток.
Спартак (Пловдив) и Асеновец пък чакат изрична заповед от Зоналния съвет на БФС в Пловдив за подновяването на заниманията, след като вчера Министерството на здравеопазването разреши спортуването на открито - в това число футбол, баскетбол и волейбол, но при строги правила за безопасност.
"Гладиаторите", които спечелиха АОФГ в Пловдив, ще се готвят за бараж за влизане в Трета лига - Югоизточна група.
Очаква се и разрешение за подновяването на тренировките на децата и юношите. В свое писмо до институциите четирите пловдивски клуба поискаха това да се случи възможно най-скоро при спазването на всички мерки за безопасност.
Школата на Марица е финансово подсигурена и ще възобнови дейността си в момента, в който има официално разрешение възобновяване на дейността.
По този повод днес от БФС поясниха, като цитираха част от заповедта на министъра на здравеопазването, която гласи:
„БФС информира футболните клубове с аматьорски статут в системата на БФС, че с т. 3 от заповед № РД-01-259/11.05.2020 г. на министъра на здравеопазването се „допуска упражняването на колективни спортове за аматьори на открито, без състезателен характер и без публика (в това число – футбол), с участието на до 10 човека, при спазване на противоепидемичните мерки, и без да се допуска използването на бани и съблекални“.
Ботев (Пловдив) се наложи с минималното 1:0 над третодивизионния Марица (Пловдив) в контролна среща, играна на Футболен комплекс „Никола Щерев – Старика“ в “Коматево”. Единственото попадение в мача реализира Самуил Цонов с глава в средата на второто полувреме. В понеделник Ботев приема Арда (Кърджали) от 21:15 часа в двубой от третия кръг в Първа..
Националният отбор на България по волейбол за мъже до 19 години се класира за четвъртфиналите на iветовното първенство в Ташкент след изключително драматично победа над САЩ с 3:2 (25:22, 25:23, 20:25, 14:25, 16:14). Тимът, воден от Мирослав Живков, поведе с 2:0 гейма, но допусна обрат, като в тайбрека американците пропуснаха три поредни мачбола, но..
Първенство на България по футбол, срещи от III кръг на Първа лига, съдийски назначения: 1 август 2025 г., петък, 19:00 ч. Спартак (Варна) – Ботев (Враца) ГС: Георги Николов Кабаков АС1: Мартин Веселинов Маргаритов АС2: Желязко Димитров Пилатов 4-ТИ: Георги Петров Стоянов ВАР: Владимир Вълков Вълков АВАР: Денислав Йорданов Сталев СН: Камен Михайлов..
Монтана и Локомотив (Пловдив) завършиха наравно 1:1 в последния двубой от втория кръг на efbet Лига. И двете попадения на стадион „Огоста“ паднаха преди почивката. Филип Ежике (23′) даде аванс на домакините, а Каталин Иту беше точен за „черно-белите“ в 36-ата минута. Точката е първа за отбора на Танчо Калпаков след завръщането му в елита, след като на..
С две попадения на таланта Георги Лазаров Черно море се наложи над Ботев (Пловдив) с 2:1 в зрелищния мач на “Тича” в среща от втория кръг в Първа лига. Лазаров, който е юноша на "канарчетата", беше точен в 17-ата и 18-ата минута, а до края на първата част Селсо Сидни пропиля и дузпа за домакините. Малко след попаденията Тодор Неделев нацели напречната..