Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Ден след ден" към актуалното на 14 май

| обновено на 14.05.20 в 14:35
Снимка: БНР

За кризата във футбола, туризма и местната икономика, пречупени през призмата на пандемията с КОВИД-19, ще стане дума в днешното издание на предаването „Ден след ден“.

Спортният журналист от в. „24 часа“ Едуард Папазян ще коментира сагата с акциите на ПФК „Левски“. Доколко кризата със собствеността върху клуба се отрази на политическото говорене в държавата и има ли шанс клубът, който е една от емблемите на българския футбол, да върне стария си блясък?

Парламентът създаде временна комисия за разходите за борба с КОВИД-19. За целта и ролята на тази комисия, съставена от 10 депутати, ще говорим с народния представител НФСБ Борис Ячев, който е и пловдивски депутат.

В икономическата криза, която следва здравната, породена от коронавируса, сектор „Туризъм“ е сред най-потърпевшите. Какви мерки вземат в бранша, за да спасят бизнеса си и своите квалифицирани работници в региона, коментираме със Сийка Кацарова от Българския съюз по балнеология и СПА туризъм.

Пловдивските теми:

На бурна сесия днес общинските съветници актуализираха бюджета на Пловдив. Репортажът от заседанието е на Антония Попова.

Днес отварят врати за посетители и обектите от ОИ „Старинен Пловдив“. При какви условия, с билети на нови цени ще заработят старинните къщи, както и каква е визията на ръководството на института за развитието на архитектурния резерват – говорим с директора на „Старинен Пловдив“ Богомил Грозев.

А в Асеновград одобриха проекта за цялостна реконструкция и благоустрояване на част от централната градска зона и площад „Акад. Николай Хайтов“. За проекта разказва Емилия Куюмджиева




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

"Точно днес" за езиците и шума на парите

Програма "Точно днес" на 21 февруари и как разчитаме проекта на държавен бюджет, след като държавната власт го представи пред работодатели и синдикати. Разговаряме по темата с икономиста Георги Вулджев . Ще излезе ли успешна прогнозата на финансовото министерство и как да се разпределят парите на държавата за 2025 година? Международният ден на майчиния..

публикувано на 20.02.25 в 15:27

Бойкот, заплахи и преговори "Ден след ден"

Цените на търговските вериги, на малките магазинчета и на фермерски пазари ще бъдат централна тема в предаването „Ден след ден“ на 20-ти февруари. Но не само. Както каза един от производителите, най- важно е мнението на „цар потребител“. Има или няма бойкот на търговските вериги в Пловдив и Пазарджик, къде потребителите пазаруваха днес и какво..

публикувано на 20.02.25 в 14:48

Изобилие и морско синьо във „Вход свободен“

Днес говорим за изобилие. Събитието “Как да отключим изобилие?“ е тази неделя, 23 февруари, с вход свободен. Наш гост е психологът Петя Горчева. На 22 февруари имаме възможността да ви поканим на дебютната изложба в Пловдив, на Илиана Цветкова, “Azur 420”. Повече от разговора ни с нея, след 14 часа. Очаквайте и рубриката..

публикувано на 20.02.25 в 09:30

ФинансираНЕ и политизираНе „Точно днес“

Втори бойкот на хранителните магазини организират четири организации точно днес. Време не само за равносметка, но и здрав разум. На този фон управляващата коалиция на ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН правят плахи опити да представят нов проект на бюджет, който дава щедро на едни, а на други – не. За финансите и опитите за политика ще говорим в утрото..

обновено на 19.02.25 в 16:57

(Трябва & Няма) да платим „Ден след ден“

Заветите на Левски: знаем ли ги, разбираме ли ги, следваме ли ги? Защо се сещаме за Апостола само два пъти в годината? Можем ли да се измерваме с неговия аршин и да постигнем идеала му за силна и независима България? Отговори търси в репортажа си Димитър Владимиров , който разказва за поклонението пред паметника на Левски в Пловдив. Пари,..

публикувано на 19.02.25 в 14:51