Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

15-и май донесе на Локо и титла, и купа!

Локомотив (Пловдив) с Купата на България
Снимка: ЕПА/БГНЕС

15-и май е най-щастливата дата за Локомотив (Пловдив). Точно преди 16 години възпитаниците на Едуард Ераносян се окичиха със златните медали и вдигнаха първата в историята на клуба шампионска титла. Народните тържества се пренесоха по улиците и на Централния площад с бурни скандирания, песни, танци и концерт пред 40 хиляди верни фенове.

Миналата година отново на 15-и май съставът на Бруно Акрапович развенча градския си съперник Ботев и го победи с 1:0 на финала на националния стадион "Васил Левски", като голът с пета на Ален Ожболт донесе историческата Купа на България сред трофеите на "черно-белите".

На следващия ден тръгна мощно автомобилно шествие от "Лаута", а отборът бе откаран с открит автобус до площада пред общината, а от балкона героите показаха ценната купа.

”Уважаеми локомотивци,

днешната дата е специална за всички нас – на 15 май Локомотив вдига два трофея – шампионски и Купата на България.

Искам да поздравя всички фенове по случай този празник. Нека да си пожелаем на първо място да сме живи и здрави, а след това да спечелим и още много купи.

Вярвам, че не е случайност, че именно днес ние подновихме и занимания. Радостен съм, че отново аз и моите момчета сме на терена и имаме възможност да тренираме. По време на извънредното положение всеки футболист се готви индивидуално, а от днес имаме възможност вече да тренираме на групи от по 4-5 човека, като спазваме необходимите мерки“, заяви в специално обръщение старши треньорът Бруно Акрапович.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Геро Писков футболен съдия

Съдийски назначения за мачовете от 16 кръг в Първа лига

Съдийски назначения за мачовете от 16-ия кръг в Първа лига за сезон 2025/26: 21 ноември 2025 година, петък, 17:45 часа Берое Стара Загора - Спартак 1918 Варна ГС: Денислав Йорданов Сталев АС1: Светослав Колев Енчев АС2: Желязко Димитров Пилатов 4-ти: Георги Иванов Иванов ВАР: Георги Николов Кабаков АВАР: Мартин Веселинов Маргаритов СН:Вихрен..

публикувано на 18.11.25 в 17:41
Димитър Димитров - Херо

Херо: Искам "Ботев" да играе офанзивен футбол

Новият старши треньор на Ботев (Пловдив) Димитър Димитров-Херо даде първата си пресконференция на стадион „Христо Ботев“.  Ето какво отговори на журналистическите въпроси наставникът на „канарчетата“: В последните няколко години съм имал няколко предложения от Ботев (Пловдив). Поради една или друга причина не се е стигало до моето идване. В..

публикувано на 18.11.25 в 14:46
ВК Марица участник в Шампионската лига

Стана ясна пълната програма на Марица за мачовете в ШЛ

Европейската волейболна централа ЦЕВ публикува пълната програма за мачовете от груповата фаза на Шампионската лига. След като отстрани хърватския Динамо (Загреб), българският шампион Марица (Пловдив) си осигури девето поредно участие в групите на най-авторитетния волейболен клубен турнир на Стария континент и намери място в група Е на надпреварата..

публикувано на 18.11.25 в 10:00
Илиян Филипов, Димитър Димитров - Херо

Димитър Димитров е новият треньор на Ботев (Пловдив)

Един от най-титулуваните български специалисти подписа днес 2-годишен договор с "жълто-черните". Димитров, който е трикратен шампион на България, ще направи първата си тренировка днес от 15:30 часа на клубната база. Първите 15 минути от заниманието ще бъдат открити за представители на медиите. Във вторник (18.11) новият наставник на Ботев ще даде..

публикувано на 17.11.25 в 17:14
Димитър Димитров

Херо ще изведе Ботев за първа тренировка

Новият старши треньор на Ботев Пловдив Димитър Димитров ще направи днес първата си тренировка начело на тима. Това ще се случи следобед на базата в Коматево, като по-рано през деня специалистът ще има разговор със собственика Илиян Филипов. Дебютът на Херо ще е срещу ЦСКА. Мачът с "армейците" е в събота (22 ноември) от 17:00 часа на "Васил Левски"...

публикувано на 17.11.25 в 10:04