Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Над един тон храни раздадоха в кампанията "Купи и дари в условия на пандемия"

Приключи кампанията "Купи и дари в условия на пандемия", в която пловдивски клубове се обединиха, за да помогнат на семейства загубили работата и доходите си заради кризата с COVID - 19. На тях, в продължение на един месец, им бяха предоставяни всяка седмица пакети с продукти от първа необходимост.

Инициативата се организира от Интеракт клуб Пловдив - Филипопол, които са заедно с Ротаракт клуб Пловдив - Филипопол, Ротаракт клуб Пловдив, Ротари клуб Пловдив - Филипопол, Инър Уийл клуб Пловдив и Доброволно формироване Пловдив 112.

Те съумяха да пригодят традиционното "Купи и дари" към извънредната обстановка и с общата сума от 2 250 лв се погрижиха над 40 семейства да получават хранителните продукти.

Голяма заслуга за това, че много семейства бяха зарадвани в трудния за тях момент имат и много частни лица, които съдействаха, за закупуването на пакети с храна, дарявайки общо над 1 200 лв. за инициативата, пишат от Интеракт.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Изграждане на топлопровод към ТУ-Пловдив променя трафика

Временна организация на движението по ул. „Кръстьо Пастухов“ се въвежда заради строително-монтажни работи на ЕВН. От 4-ти август до 4-ти октомври ще се изгражда разпределителен и присъединителен   топлопровод  Четвърти учебен корпус на Технически университет  - филиал Пловдив на ул. „Цанко Дюстабанов“.  За два месеца поетапно ще  се спира..

публикувано на 02.08.25 в 11:53

Полицаи не позволиха блокадата на граничен пункт "Маказа"

Полицаи осуетиха намерението на Тодор Батков-син да блокира международния път за Гърция при Маказа.  Точно в 10 ч. Батков-син и двайсетина негови съмишленици се опитаха да блокират пътя, но полиция и жандармерия направиха кордон между пътя и протестиращите.  Протест затваря граничен пункт "Маказа" Още с пристигането протестиращите бяха..

публикувано на 02.08.25 в 11:32

Спукан водопровод превърна част от ул. "Пере Тошев" в езеро

Авария на водопровод наводни тази нощ част от улица "Пере Тошев" в район "Южен". От ВиК-Пловдив информират, че в района на аварията, който е в началото на улицата откъм "Даме Груев"  водоподаването е прекъснато. Очаква се до 17 часа ремонтът на водопровода да приключи.

публикувано на 02.08.25 в 09:26

Безплатни скринингови прегледи организира РЗИ-Пазарджик

През месец август РЗИ - Пазарджик организира безплатни скринингови прегледи и изследвания за социално значими заболявания в пет лечебни заведения на областта. Ще се извършват прегледи за белодробни и сърдечно – съдови заболявания за пациенти над 40 години, за диабет,  за злокачествени заболявания на дебелото черво и на млечната жлеза за жени от 39..

публикувано на 02.08.25 в 08:40

Протест затваря граничен пункт "Маказа"

Граждански протест ще затвори от 10 до 12 часа днес граничния пункт "Маказа". Участниците в него ще настояват за пълно и безусловно отваряне на границата между България и Гърция при ГКПП "Рудозем".  Пунктът, през който ще са възможни и товарни превози, беше предвиден за пускане на 1 януари т.г. - датата, от която страната ни стана част от Шенгенското..

обновено на 02.08.25 в 07:52