Причината са подадени сигнали до Областния управител от собственици на имоти и работещи граждани в районите на съоръженията, в които те изразяват своето категорично несъгласие с поставянето на бариерите.
Хората се аргументират, че това ще затруднява достъпа на клиенти до търговските им обекти. Според тях, при очакван спад на БВП с 3. 9% за 2020-2021 г., както и липсата на паркинг в близост до квартал „Капана“, съоръженията ще създадат допълнителни затруднения на желаещите да посетят Главната улица на Пловдив и това ще доведе до траен отлив на едно от атрактивните места за разходка в центъра на града под тепетата. Като допълнителен аргумент, собственици на имоти и работещи граждани в района на центъра изтъкват и обстоятелството, че освен предпочитано място за разходка на пловдивчани, Главната улица и „Капана“ се явяват средищен център много адвокатски и счетоводни кантори, офиси на банки, чейндж бюра и офиси на нотариуси, чиято дейност също ще пострада.
Областният управител настоява при проверката да се изясни цялата фактическа страна на проблема.
„Първо - има ли решение на Общински съвет – Пловдив за поставяне на тези бариери, тъй като придобиването, управлението и разпореждането с имоти и вещи - общинска собственост, се извършва под общото ръководство и контрол на Общинския съвет.
Второ - има ли решение, респ. предложение на Експертния съвет на Общинската комисия по безопасност на движението за поставянето й и в случай, че има - какви са правните основания на това решение.
Трето - съгласно чл.9 от Закона за пътищата, поставянето на бариера може да се наложи като временна забрана за преминаване, но само при извършване на ремонтни дейности, аварии и бедствия или при предварително организирани мероприятия“, обясни Дани Каназирева.
Областният управител настоява още да бъдат посочени точното местоположение на улиците и трайното им предназначение и начин на ползване на територията, съгласно действащия план на Централна градска част на Пловдив.
Община „Марица“ няма да вдига местните данъци за следващата година. Това съобщи кметът на общината Димитър Иванов. С 30% обаче се увеличава такса „Битови отпадъци“ заради недостига на средства в размер на близо 700 000 лева за събиране, извозване и депониране на боклука на депата в Шишманци и Цалапица. С близо 600 000 лева се увеличава..
ГКПП Рудозем-Ксанти ще бъде отворен на 1 януари 2025 година! Това стана ясно от срещата на областния управител на Смолян Захари Сираков с гръцкия му колега Христодулос Топсидис, който е областен управител на Регион Източна Македония и Тракия. До края на годината отсечката от Димарио до границата с България ще бъде напълно готова и от 1..
Във "Втори дом" всеки месец някои настанени си тръгват и излизат да живеят на квартира, а на тяхно място пристигат около 40 нови украинци. За общо две години и половина минаха 1150 души. Това каза пред медии в Община Пловдив Наталия Еллис, управител на Центъра за настаняване "Втори дом" и основател на фондация “Ukraine Support & Renovation”. "Сега..
Община Карлово предвижда увеличение на местните данъци и такси от 2025 г., съобщи кметът д-р Емил Кабаиванов по време на своята онлайн приемна. Такса смет за селата скача между 3 и 9 лв. годишно, а за Карлово – между 12 и 15 лв. Данък сгради по селата се повишава с около 7-8 лв. годишно, а за Карлово, в зависимост от зоните на града – между 11 и..
Над 2 000 миньори протестираха пред Министерския съвет срещу предложения от Министерството на финансите допълнителен данък от 15% върху добива на подземни богатства. Очакванията са от еднократния налог за минно-добивната индустрия в бюджета за догодина да влязат 900 милиона лева. От Федерацията на независимите синдикати на миньорите към КНСБ..