Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Финален етап на строежа на канализация в с. Първенец

| обновено на 25.05.20 в 09:59

Със символична първа копка кметът на община „Родопи“ Павел Михайлов ще сложи начало на втория  етап на проекта за каналзация в квартал „Терасите“ на село Първенец

Инвестицията е за близо 1 милион лева, а средствата са отпуснати безвъзмездно от Предприятието за управление на дейностите по опазване на околната среда.

Очаква се така да се реши дълго отлагания воден  проблем на  жителите на квартала.  

Заради слабата пропускливост на терена и голяма денивелация отвеждането на отпадните и дъждовни води в района е трудно. 

При  липсата на канализация, водата се стича към домовете на хората и  наводнява дворовете. 

Павел Михайлов каза в интервю за Радио Пловдив, че ще бъдат канализарини осем улици в Първенец. Той се надява до края на мандата му 100% от селото да има своя канализация.  

Кметът на Родопи каза, че в нито едно от селата на територията на общината няма в пълна степен канализация за водната мрежа. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Разчистиха пак стотици тонове боклук от Столипиново

340 тона отпадъци са извозени  със специализирана техника от Столипиново в продължение на шест дни. В района се провежда мащабно почистване и от общинската фирма „Чистота“ и  са премахнати нерегламентирани сметища от  най-замърсените улици,  зоните около пазара и училищата в квартала.  Поддържането на чистотата е обща отговорност, отбеляза..

публикувано на 18.08.25 в 15:13

Жена на полицай е убита в Първомай

Полицията разследва от сутринта убийство в Първомай. Сигналът е получен в ранните часове днес, уточниха от пловдивската полиция.  Оттам добавиха, че е убита съпругата на полицай от Районното управление в Първомай.  По информация на Радио Пловдив убитата Димитрина Грозева е била сама в къщата си, тъй като съпругът ѝ Здравко бил на дежурство. Предполага..

публикувано на 18.08.25 в 13:41

Потушиха пожара на сметището до Шишманци

Пожарът, избухнал на сметището край село Шишманци, е потушен след шест часова борба с огъня. На място остават да дежурят два екипа огнеборци от пловдивската пожара. Те ще следят за повторни запалвания и ще извършват доохлаждане на отделни огнища.  Дежурствата на екипите ще продължат до пълното обезопасяване на терена, уверяват от пожарната...

публикувано на 18.08.25 в 13:10

Пиян младеж спря джипа си в ограда на къща

Пиян 19-годишен младеж се заби в оградата на къща в Перущица с джип "Волво“. Инцидентът е станал на кръстовище в града около 6 ч. тази сутрин, като младият шоьфьор не успял да овладее джипа, съобщават от пловдивската полиция.  Пристигналите на място полицаи го тествали за алкохол, дрегерът отчел над 2 промила. За щастие няма пострадали при..

публикувано на 18.08.25 в 12:56

"Полицаи" ужилиха доверчива баба с 40 000 лева

Възрастна жена от Пловдивска област предаде на "ало измамници" 40 хил. лева. От полицията уточняват, че жертвата била хваната в капана по познатия сценарий, при който по телефона била убедена от мъж, че участва в акция за залавянето на телефонни измамници. Така, въвлечена в един от най-широко разпространените лъжовни сценарии, 70-годишната жена..

публикувано на 18.08.25 в 12:47