Окръжна прокуратура – Пловдив предаде на съд с обвинителен акт двамата бандити, ограбили магазин на 27 януари тази година.
Двамата работели в автомивка в Пловдив, където в деня на обира изпили голямо количество алкохол - около 2 литра ракия. След това, надвечер, те решили да продължат на друго място и докато вървели към избраното заведение, единият предложил да ограбят близкия магазин на ул. „Чорлу“.
Те видели, че вътре е само продавачката . Двамата били облечени с тъмни дрехи и шапки. Към 20,30 часа влезли в магазина и се втурнали към служителката. Тя обаче неочаквано оказала яростна съпротива, удряйки нападателите с метла. Тогава единият я обхванал и блокирал, докато другият разбил касата. Кутията с парите от оборота паднала на земята. Двамата събрали банкнотите, след което избягали от магазина и си разделили отнетата сума от 400 лева.
Двамата престъпници са бързо задържани и оттогава се намират в ареста. Те имат предишни присъди.
Предвиденото от закона наказание е затвор от 5 до 15 години.
В много тежко, критично състояние е 20-годишното момиче, скочило от движещ се влак в Клисура вчера. Това съобщиха от Университетска болница „Свети Георги“ в Пловдив. Другото момиче, което е на 21 години, е настанено в клиника в лечебното заведение в стабилно състояние. Вчера, около 13.30 часа, две момичета – на 20 и 21 г., са скочили от..
Съветниците в община "Марица" актуализираха тазгодишния бюджет и насочиха ресурси към дейности за подобряване на условията за живот на жителите, подкрепа на социално уязвимите групи и осигуряване на по-добра среда за децата и учениците. Промените са извършени в разходната част, без да се засяга общата бюджетна рамка, като цели ефективно управление..
Момичета на 20 и 21 години са настанени в пловдивска болница, след като са скочили от пътническия влак София-Бургас, край жп гара "Клисура", съобщи БНТ. Сигналът за инцидента е подаден на тел.112 в ранния следобед. По първоначална информация момичетата са скочили през прозореца, докато влакът е бил в движение, след като пропуснали спирката, на..
Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ) констатира първично възникнало огнище на шарка по дребните преживни животни (ДПЖ) в пазарджишкото село Мало Конаре. Заболяването е установено в животновъден обект с 55 овце. Собственикът е подал сигнал до компетентните органи, като е реагирал своевременно при появата на клинични симптоми на шарка по..
В кръвта и урината на 18-годишния Никола Бургазлиев, който на 14 август пометесе качи с АТВ-то си върху тротоар в Слънчев бряг и рани петима души, са открити следи от марихуана. Това съобщиха окръжният прокурор на Бургас Георги Чинев и следовател Мариан Маринов. Според тях, химико-токсикологичната експертиза е категорична за наличието на..