Пеещите фонтани заработиха отново. Стартът беше в Деня на детето в присъствието на кмета Здравко Димитров, негови заместници и районни кметове.
Фонтаните ще работят всеки ден от 11.00 до 23.00 часа, а музикалната програма и светлинните ефекти са в дните четвъртък, петък и събота от 21.00 до 23.00 часа.
„Поетапно предстои да пуснем и фонтаните в целия град, които не работиха заради мерките, предприети за ограничаване разпространението на COVID-19 и струпването на много хора на едно място“, сподели кметът Здравко Димитров.
От своя страна, кметът на „Централен“ Георги Стаменов посочи, че проектът за реконструкция на Дондуковата градина е готов и има разрешение за строеж, като предстои през втората половина на годината да се стартира и процедура за избор на изпълнител.
По нареждане на кмета Здравко Димитров в момента се прави щателно обследване за реконструкция на един от най-емблематичните символи в Пловдив – Часовниковата кула на Сахат тепе.
Финалът на Световното първенство по волейбол между България и Италия ще се излъчва на големи екрани в няколко български града. В Пловдив екранът ще е до фонтаните на площад "Стефан Стамболов" . В Пазарджик в парк "Стадиона" също ще бъде поставен голям екран, на който гражданите да подкрепят българските национали. Големият екран в..
Жители на Труд излизат днес на втори от серията безсрочни протести, с които настояват за удължаване на маршрута на рейсовете по линия 1 и те да стигат до селото. В рамките на един час – от 14,30 часа частично и за кратки периоди те ще затварят Карловско шосе до колелото за Строево. Живеещите в Труд от години настояват да се удължи маршрута на..
Мотошествие в памет на загиналите на пътя и в подкрепа на пострадалите мотористи ще се проведе в Пловдив. То ще е под надслов „Пътят е, за да стигнем у дома“ и започва в 12 часа . Шествието ще тръгне от ул. "Дилянка" по бул. "България" – бул. "Цар Борис III Обединител" – бул. "Христо Ботев" - Младежки хълм – бул. "Пещерско шосе" – бул. "Васил..
С тържествена литургия и концерт Арменската апостолическа църква „Сурп Кеворк“ в Пловдив посреща своя храмов празник. Гост на събитието ще бъде епископ Датев Агопян, архиерей на Арменската епархия в Румъния и архиерейски наместник на Арменската епархия в България. Църквата „Сурп Кеворк“е един от важните духовни и културни центрове на арменската..
Община Пловдив ще постави голям екран до фонтаните на пл. "Стефан Стамболов", за да може пловдивчани и гостите на града да гледат финала на Световното първенство по волейбол и да подкрепят българските национали, съобщи във фейсбук кметът Костадин Димитров. Утре българите ще се изправят срещу световния шампион Италия, която победи Полша с 3 на 0..