5919 ученици от Пловдив и областта се явяват на национално външно оценяване по математика днес.
Децата са организирани в 652 зали в 142 училища при спазване на противоепидемичните мерки. За реда в залите ще следят 2070 квестори.
Както на матурите, и сега ще бъде спазено изискването за разстояние от метър и половина между чиновете, така че в една класна стая не бива да има повече от 10 ученици. Изпитните зали ще бъдат предварително дезинфекцирани. Дезинфектант за ръце ще има и на входа. При влизане в сградата медицински сестри ще мерят температурата на децата преди да ги допуснат до изпита.
Учениците се явяват пред сградата на училището не по-късно от 8,15 часа. Носят документ за самоличност (лична карта/ученическа лична карта/ученическа книжка/задграничен паспорт). Трябва да имат и с лични предпазни средства – маска или шлем. Заемат персонално определеното работно място, обозначено с етикет с тяхното име, не по-късно 8,45 часа. Носят и ползват химикалка, която пише с черен цвят, молив и гума, а за изпита по математика – и линия, пергел, триъгълник.
И на двете части на НВО по математика могат да се използват формули, които ще бъдат предоставени от квесторите заедно с изпитния материал. Резултатите ще бъдат обявени до 29 юни.
Подаването на заявления за гимназиите се осъществява от 3 до 7 юли.
В класирането имат право да участват всички ученици, успешно завършили 7 клас, включително тези, които не са се явявали на НВО.
Кафява мечка и двете ѝ малки слязоха в района на природна забележителност водопад "Сучурум", в близост до сградата на ВЕЦ "Левски". Камерите за видеонаблюдение са я засекли вчера около 8:00 часа. Вчера за появата на Стръвница сигнализираха и от Сопот. Мечка стръвница вилнее край Сопот Във връзка със зачестилите случаи на присъствие на..
Министерският съвет отчужди имоти – частна собственост в землищата на Пловдив и селата Ягодово и Брестник в община „Родопи“ за изграждането на Югоизточния обход на Пловдив, съобщиха от правителствената пресслужба. Парцелите са в района на пътен възел „Скобелева майка“, като става дума за около 5 километрова отсечка. Пътят ще има две платна,..
Две жени и мъж със скимимиращи устройства са задържани при спец акция на "Икономическа полиция" в Пловдив. Разследването започнало в края на миналата година след постъпил сигнал, че в куриерска фирма се предават за изпращане устройства за копиране на данни от чужди платежни инструменти. Според предварителната информация четците на банкови карти,..
„ Белегът е една от партитурите към бъдещето. Прелюдия към капка вечност. Несбъдната версия на приливите и теченията в сълзата ни “. С тези думи на Елин Рахнев започва брошурата с програмата на фестивала тази есен. Театъра. Белега. Това е мотото на 29-то издание на „Сцена на кръстопът“ в Пловдив. Включва 18 представления и богата съпътстваща..
Седем фирми са подали оферти за изграждане на продължението на бул. „Санкт Петербург“ до пътен възел „Скобелева майка“ - от Парсек Груп“, „Европейски Пътища“, „Пътинженеринг“, "София Асфалт“, „Джи Пи Груп“, както и два консорциума – един между Австрийското и полското подразделение на „Страбаг“, както и обединение между ПИМК, дъщерната им „Марица Инфра“..