„Какво лично пространство има в n-стотин хиляди евро в нощното шкафче на премиера?“ Това пита във фейсбук-профила си журналистът и анализатор Калин Манолов. И допълва: „Щом пак яко почнаха да плашат с вируса, треска ги тресе!“ Защо компроматите заместиха истинския политически живот у нас? С Калин Манолов коментираме ескалацията на напрежението по оста презединт – премиер и ще прогнозираме има ли още до политическото дъно или управляващите у нас вече са го стигнали?
Калин Манолов посочи, че новото днес е, че компроматите са истински.
"Аудиозаписът и снимките са с много голяма доза автентичност и премиерът по няколко повода директно или индиректно призна това в последните дни. Целта на тази компроматна война е да се свали правителството, най -вероято става дума за пари. Аз съм 33 години журналист и се занимавам с радио и телевизия и твърдя, че са истински записи. Много е различен изказът в този монолог от всички публични прояви на премиера, и той е наясно кой го е записал, както и е напълно наясно кой го е снимал. Това може да бъде неговата охрана. Охранителите са на НСО, но са негови лично предани служители от "Ипон", назначени от НСО да го пазят", каза Манолов.
По думите му прокуратурата трябва да направи анализ на тези данни, трябва да търси дали казаното е истина, защото става дума за наказателно преследване.
"Сега се вдигна много шум, и това е още една отличителна черта на компроматната война срещу Борисов. Друг път също е имало компромати, но сега на тези записи и снимки се обръща внимание и премиерът има респект към тях. Това е страх от следващи разкрития. Има още снимки и трябва да сме наясно, че ако има затишие, то това се дължи на преговори да не излезе нещо следващо. Градацията е много показателна, аудио, после снимки, остава и филм", смята анализаторът.
Калин Манолов каза още: "Най-важните снимки не са пачките с еврото, с пистолета и златото, а снимката където премирът спи. Със сигурност това не е единствената снимка на Борисов, хората, които са го снимали няма да се спрат пред нищо.
Атаките идват от две различни страни, едната страна е Васил Божков, но другата е много по-свързана с партията на Борисов, обаче не е Цветан Цветанов. Имам подозрения, но все още нямам доказателства, предполагам, че е много близък човек до Борисов, който иска да стане премиер той.
Президентът Радев се възползва от ситуацията, защото има интерес да назначин служебно правителство. Той вече има визия за това как трябва да се управлява България, и за тези три месеца - подбрани от него хора могат да направят много, ако има служебен кабинет."
Около гръцкия остров Санторини н аблюдаваме доста интензивна поредица от земетресения с магнитуд между 4 и 5 по Рихтер. През последните два дни са регистрирани 15 труса с матнитуд 4 . Епицентърът не е на Санторини , обхванати са няколко острова. Голямата част от трусовете са в морето , но се усещат на островите. Това заяви пред..
Поръчката на общината, която трябваше да надгради системата на "Индра" за управление на градския транспорт и трафика въобще не е това, което ни се обясняваше през 2023-та година. Това ни стана ясно от доклада на заместник - кмета Ерол Садъков, коментира общинският съветник от ДБ Владимир Славенски, който е член на транспортната комисия в ОбС...
Община Раковски кандидаства тази година за държавно финансиране с проекти за над 10 милиона лева. Това заяви в интервю за Радио Пловдив Павел Гуджеров, кмет на Раковски. „Не пропускаме да кандидатстваме по нито една програма, затова Община Раковски се развива толкова добре. Предстои да кандидастваме по Програмата за развитието на селските..
В навечерието на Световния ден за борба с рака, който се отбелязва на 4 февруари, КОЦ-Пловдив отбелязва ръст на преминалите пациенти през лечебното заведение през миналата година. „Броят им се е увеличил с около 700. Има и още една негативна тенденция, която забелязваме през последните години – увеличение на пациентите с онкологични..
Изборни правила на поправителен изпит. Какви трябва да са промените за да се избегнат съмненията за чесността на вота? Според председателя на Управителния съвет на Института за развитие на публичната среда Диана Ефтимова за последните десет години, откакто през 2014 година бе приет сегашният Изборен кодекс, в него са направени почти 80 предложения..