Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Сахат тепе може да върне времето, но и да се осъвремени

Кметът на район Централен внесе предложение до Общинския съвет на Пловдив за облагородяване и социализиране на Сахат тепе, така че то да стане място за разходки на пловдивчани и да се превърне в туристическа дестинация. 

Предложението предвижда и възстановяване на водните площи, съществували на върха, както и на ресторанта, работил там до 70- те години на миналия век.

По думите на Георги Стаменов трябва да се създаде проект,за обновявяне на всички системи- водопреноснаната, електрическата, алеите... 

Идеята за възстановяване на ресторанта по архивните му снимки ще даде възможност да са облагороди пространството. Кметът отрече тази идея да е под диктовката на конкретен инвеститорски интерес. "Това е част от цялостната стратегия за хълмовете, изработена още преди години".Ресторантът на Сахат тепе

Той обяви, че е запознат с петицията, която се противопоставя на неговото предложение и обеща всички детайли по проектите за Сахат тепе да се обсъждат с обществеността, за да се отговори на опасенията, че обновяването ще засегне зелената система.

Ако предложението бъде прието от Общинския съвет проектите могат да се изготвят до края на годината, а същинската работа да започне през 2021г.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Европа вече трябва да действа доста бързо за сигурността си

Европа е в повратна точка, защото за пръви път от Втората световна война Европа и САЩ не са "непоклатими съюзници, неразривни и с една и съща позиция, за първи път Европа е предизвикана да търси решение не само за собствената си сигурност", коментира деректорът на Портал Европа Юлияна Николова. След срещата в Мюнхен и тази, организирана от Макрон в..

публикувано на 18.02.25 в 10:32

Държавата трябва да регулира цените на храните

Бойкотът на цените на хранителните продукти в големите търговски вериги е крачка в посока уравновесяване на монопола, но това е закъснял процес. Това коментира  производителят на зеленчуци  Иван Кабуров  от пазарджишкото село Мало Конаре, който зарежда и голяма хранителна верига с продукцията си. Добави, че понякога продукцията на родните..

публикувано на 17.02.25 в 16:12

платена публикация
Специализирано изложение за земеделие БАТА АГРО 12 - 16 май 2025 година

Седемнадесетото издание на най-големия форум за земеделска техника у нас БАТА АГРО , който се организира от Българската асоциация на търговците на агротехника, ще се проведе от 12 до 16 май 2025 година на Летище Стара Загора. Това издание е юбилейно, тъй като отбелязва 15 години от първото изложение БАТА АГРО.  Регистрацията за участници..

публикувано на 17.02.25 в 15:54

За първи път лидер на БСП тръгва от властта, а в НС партията е малка

Амбициозна и стратегическа, а не тактическа е задачата, която новият лидер на БСП Атанас Зафиров постави пред партията - да си върне статута на първа политическа сила, което към момента е неизпълнимо, коментира политологът Татяна Буруджиева пред Радио Пловдив.  Според нея конгресът не излезе с ясна програма как ще се възстановява партията. В БСП..

публикувано на 17.02.25 в 15:46

Собственици на ферми за патици обвиняват БАБХ в натиск

Над 60 фермери, производители на патици-мюлари от цяла Южна България, се събраха на спешна среща в Раковски заради действията от страна на Българската агенцията по безопасност на храните (БАБХ) срещу тях. На срещата са обсъдени актуални проблеми, свързани с епизоотичната обстановка и разпространението на птичия грип. Фермерите са се оплакали от..

публикувано на 17.02.25 в 14:57