Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Протести и други проблеми в "Ден след ден" на 7 юли

Снимка: Радио Пловдив, Димитър Владимиров

Заради продължаващи проблеми с миризми и обгазяване от централата за производство на биогаз в село Труд инициативният комитет отново организира протест. Инициаторите планират да блокират закратко пътя Пловдив – Карлово в четвъртък вечерта. Стоян Терзиев обобщава гледната точка на инициативния комитет в репортажа си, а за проблема ще чуем и гледната им точка на инвеститора Яков Джаров.

Още един протест се готви тази вечер, като Пловдив е един от 8-те града в България, където ще се съберат недоволни срещу незаконното строителство, презастрояването на Българското Черноморие и за опазването на българската природа. За протеста в Пловдив ще говорим с екоактивиста ландшафтен архитект Невена Пачеджиева.

Нови 13 души са заразени с КОВИД-19 в Пловдивска област, 4-ма от които абитуриенти, съобщи на пресконференция областният управител Дани Каназирева. Тя допълни, че двете поставени бариери – на ул. „Дондуков“ и в Капана, са незаконни и трябва да бъдат премахнати до 1 месец. По темата чуйте както областния управител, така и мнението на зам.-кмета по сигурността Йордан Ставрев пред Неда Велкова.

Ще ви разкажем и за нова апаратура, дарена от КЦМ на УМБАЛ „Пловдив“.

Има и още. Останете с нас, ще бъде интересно!




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

„Точно днес“ – за транспорта на Пловдив, парите на държавата и един оранжев свят...

В утрото на 25-ти ноември ще говорим за важните за Пловдив теми, а също и за бюджета на държавата за следващата година, ето темите до 9.30 часа: „Да оцветим света в оранжево!“ затова призовава ООН в Международния ден за прекратяване на насилието срещу жени и момичета. Повече за кампанията, в която се включва и Пловдив ще научим от Теодора..

публикувано на 24.11.25 в 16:53

Пътища и хора в Пловдив "Ден след ден"

Изключително ветровито се оказва мястото на заместник-кмета по транспорт на втория по големина град в България. Само за две години на поста се смениха четирима души. Списъкът става доста дълъг с още връщане назад във времето. А от днес Пловдив пак има нов зам.-кмет по транспорта. Това е Николай Душков, който идва от Общинското предприятие..

публикувано на 24.11.25 в 14:52

"Вход свободен" - понеделник е надежда

Поставяме едно късно начало на работната седмица с „Вход свободен“!  Днес ви срещаме с Любов Костова – председател на Фондация „Красива наука“, организатори на Пловдивския фестивал на науката. Тази година събитието от 27 до 30 ноември обещава любопитни демонстрации, срещи с изследователи и програма за всички възрасти. Всички събития в програмата са с..

публикувано на 24.11.25 в 09:30

"Точно днес" на 24 ноември

В понеделник сутрин с важните  теми и коментар на събитията, които следим в развитие. Бюджет, прогнози, икономически и политически анализи, социално напрежение и протести - това само част от акцентите в последната седмица на ноември, "Точно днес" ги коментираме с финанансиста Кольо Парамов. Пловдив и София стават център на диалога и мирното..

публикувано на 23.11.25 в 13:54

Клуб “Неделя” от тук до Австралия

Днес в предаването предстои среща с Алеко Наков и Васил Василев, които са се посветили на екзотичното начинание на историческите възстановки. Тяхното сдружение “Кервана” е създадено с благородната цел за опазване на националните ценности и идентичност. По- нататък в Клуб “Неделя” правим виртуален скок с дължина 13 310 км - от Пловдив до..

публикувано на 23.11.25 в 11:40