Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

По стъпките на деня „Точно днес"

Лято и коронавирус /коронавирус и лято  - всеки ден. И днес. Докога и как ?  Интервю с академик Богдан Петрунов бивш директор на Националния център по заразни и паразитни болести.

Шпионски и други игри. Кой кого охранява, следи и обвинява. Коментар на проф. Николай Радулов експерт по национална сигурност.

Европарламентът гласува пакета „Мобилност“, оспорван от нашите евродепутати. Какво следва за българските превозвачи ? Йордан Арабаджиев изпълнителен директор на Международния съюз на превозачите.

Точно днес се навършват  170 години  от рождението на Иван Вазов. Говори Мирела Иванова драматург на Народния театър и дългогодишен директор на къщата-музей „Иван Вазов“.

„Сътвореното от нашия национален писател, от нашия народен поет е истински необят – духовна история и география на България. То не се ограничава с красивия и вдъхновяващ патос на няколкото стихотворения и песни, които знаем наизуст още от детството си, още преди да сме се научили да четем.

Словото на Иван Вазов е вградено в червените ни и бели кръвни телца, все едно дали го знаем и искаме или не, то ни държи изправени, насърчава ни в надеждата и ни дава куража, че сме обичани, че сме родени с благословията на своя национален писател. „

В „Добро утро, ден!“ продължава срещата с  писателя Александър Секулов. 

„Точно днес“. Четвъртък 9 юли. От 7 до 9.30




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

„Точно днес“ за психичното здраве и изборите

В световния ден на психичното здраве и на фона на зачестяват случаите на насилие сред подрастващите форум в Пловдив събира на едно място ученици, учители, родители и експерти. Какво ни казват децата с езика на агресията? Отговор на този въпрос ще даде Магдалина Танчева, психолог и арттерапевт с богат опит в работата с деца. И още говорим за..

публикувано на 09.10.25 в 16:51

Факти с различни оценки "Ден след ден"

Изборът на нов управител на УМБАЛ "Пловдив" предизивика лекари, сестири и пациенти на протест. Те не приемат ортопеда д-р Йовко Червенков да заеме поста след добрите резултати, които предишното ръководство, начело с д-р Динчо Генев е постигнало. Д-р Генев също се яви на конкурса, но не го спечели. Атмосферата от протеста ще чуем репортаж на Даниела..

публикувано на 09.10.25 в 14:04

Усещане за щастие с „Вход свободен“

Говорим за Форум тревожно-депресивни състояния, онлайн и безплатно. Събитието стартира на 18 октомври, седмица след Световния ден на психичното здраве и обединява 40 експертни перспективи, представени от водещи психиатри, психотерапевти, психолози, невролози и други специалисти в областта на човешката психика. Гостува Ваня Никова – организатор..

публикувано на 09.10.25 в 09:30

На 9 октомври "Точно днес"

В четвъртък сутрин с пловдивски акценти и коментар на важните събития от деня.  Първият по рода си европейски иновационен хъб за дигитална трансформация на комуналния сектор събира в Техническия университет в Пловдив водещи експерти от водния сектор и енергетиката, представители на държавни институции, академичните среди и бизнеса, обединени около..

публикувано на 08.10.25 в 17:00

Цени и опасности в "Ден след ден"

За двойните обозначения на цените, за силата на природата и застрояването в градска среда, за последствията от бедствията. Това ще бъдат част от темите в  следобедната програма "Ден след ден" на 8 октомври.  Събеседниците - Габриела Руменова от платформата "Ние, потребителите", архитект Чавдар Тенев от пловдивската камара на архитектите, Радина..

публикувано на 08.10.25 в 14:57