„Добър протест“. Така политологът Деян Кюранов определи протестите на недоволните от управлението на ГЕРБ граждани на 16 юли.
По думите му, излезлите на улицата не са „обществеността“, а - малко хора, които са много възмутени и тяхното възмущение идва от отвращението от това, което се случва. „Ако през 2013 г. протестите бяха на възмущението, сега са – на отвращението“.
Кюранов подчерта, че под „малко“ разбира количеството им като електорат, защото, ако се стигне до избори, въпросът е колко ще бъдат тези, които ще гласуват срещу Правителството. Протестът все пак расте.
В сравнение с всички протести досега има и нови неща. Организацията на протеста с цел да не се допускат провокации, е много по-добра и „ никога досега не се е виждало толкова работа в това отношение, вкл. и успешна“.
„И преди сме виждали да се развяват цветя, но досега не сме чували полицай да благодари, че е имало хора от протеста, които са бранели полицията от организираните хулиганчета.“ Той е категоричен, че може да се говори за порастване културата на протеста и от двете стани.
Властта в момента се чувства слаба. Налице е разнобой в посланията на управляващите към хората. Объркването „горе“ е пълно. „Явно, след толкова години не могат да удържат хората, заради техните лъжи и зулуми“.
ГЕРБ в момента е объркан и властта излъчва противоречиви послания. Оставането на управляващите на тези позиции съвсем не зависи от тях, а от хората. "Това, че те са решили, че ще останат на власт до пролетта, а техен проблем."
Коалиционните партньори са се подплашили и всеки дърпа на своята страна. „Струва ми се, че всички са се качили в една каруца и тя се е затътрузила по нанадолнището и – право в реката“.
Кюранов бе категоричен, протестът, който бе пропрезидентски през първите два дни, много бързо е успял да премине към общополитически, продемократичен протест с цел справедливост и истина в медиите. „Тази еволюция беше много важна и в този смисъл, съм съгласен с Радев – да, това е морален протест“, заяви още политологът Деян Кюранов.
Сегашното време е време за раждане на лидери, но дали ще се родят те, това предстои да разберем.
Цялото интервю чуйте от звуковия файл:
Може ли да се обезпечи честността на изборите при така конституирания служебен кабинет, съгласно новата поправка в Конституцията? Маша или преграда е МВР за купуването на гласове? Има ли „епидемия“ сред полицейските началници и как вътре в МВР действа Организирана престъпна група? Темата коментираме с Иван Демерджиев , бивш служебен министър на..
Съвсем скоро Пловдив ще има нов заместник-кмет с ресор транспорт. Това обяви пловдивският кмет Костадин Димитров, след като преди месец титулярката на поста Савина Петкова подаде оставка. В момента длъжността й изпълнява другият заместник-кмет Атанас Славов. По повод исканата оставка от групата на „Продължаваме промяната-Демократична..
Преизбирането на Тръмп няма как да повлияе върху българския политически хаос. Така политологът и бивш евродепутат проф. Светослав Малинов коментира тезата, че партиите от 51-то НС изчакваха изборите в САЩ преди началото на преговорите за съставяне на правителство. Добави още, че у нас проблемът е конкретен – невъзможност да се формира..
На 6 ноември в гр. Мадан бе проведен форум „Професионалното образование и бизнесът – заедно за развитието на човешкия капитал“. Събитието бе организирано от домакина ПГ „Васил Димитров“ – Мадан в партньорство с ХОЛДИНГ КЦМ 2000 , с участието на Христо Каменов – директор на професионалната гимназия, Румен Цонев - главен изпълнителен директор на..
С международна научна конференция Факултетът по икономически и социални науки (ФИСН) на Пловдивския университет "Паисий Хилендарски" отбелязва 30 години от създаването си. Темата на форума е "Интердисциплинарният подход в приложното поле на икономическите и социалните науки". Заявките за участие са повече от 90. Участват водещи..