Четирима министри си отиват, но премиерът Бойко Борисов остава начело на правителството. Оставки подават финансовият министър Владислав Горанов, вътрешният Младен Маринов, икономическият Емил Караниколов и на туризма Николина Ангелкова.
Предстои обявяването на още икономически мерки срещу кризата, както и промени в управленската програма, стана ясно след днешния коалиционен съвет на управляващите.
Реакциите:
„Рокадите са само имитация на промяна“, обяви лидерът на БСП Корнелия Нинова.
Христо Иванов от „Да! България“ определи промените като „Разместване столовете на палубата на "Титаник".
„Лебедова песен на правителството“ и разместване на пешки от една на друга страна – така нарече „промените“ проф. Велислав Минеков, един от организаторите на протестите.
Коментарите в програмата:
Какви знаци са промените в кабинета и смяната на министрите? Заявките на властта краткосрочни или дългосрочни ли са? Какви са посланията на управляващите към протестиращите?
Темите в програма „Ден след ден“ ще коментираме с финансовия анализатор Кольо Парамов, социолога Боряна Димитрова, директора на Институт за анализи и оценки в туризма и председател на Контролния съвет на Националния борд по туризъм Румен Драганов. А от един от „триото организатори на протеста“ - Арман Бабикян, ще научим за реакциите на протестиращите на днешните рокади в правителството и отговора, който те се готвят да дадат.
От Пловдив:
Заявка за изпълнение на мандата до край даде от Пловдив транспортния министър Росен Желязков. Коментара му за промените и повода за визитата му в града под тепетата обобщава в репортажа си Стоян Терзиев.
Пловдивски правен комитет ще настоява за промени в Закона за движение по пътищата заради безнаказаност за нарушителите. Репортерският разказ по темата е на Веселина Пеева.
Програма „Ден след ден“ на Радио Пловдив започва след новините в 15 часа. Бъдете с нас до 17 часа!
Втори бойкот на хранителните магазини организират четири организации точно днес. Време не само за равносметка, но и здрав разум. На този фон управляващата коалиция на ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН правят плахи опити да представят нов проект на бюджет, който дава щедро на едни, а на други – не. За финансите и опитите за политика ще говорим в утрото..
Заветите на Левски: знаем ли ги, разбираме ли ги, следваме ли ги? Защо се сещаме за Апостола само два пъти в годината? Можем ли да се измерваме с неговия аршин и да постигнем идеала му за силна и независима България? Отговори търси в репортажа си Димитър Владимиров , който разказва за поклонението пред паметника на Левски в Пловдив. Пари,..
Днес, когато се навършват 152 години от гибелта на Апостола, прекланяме глави пред делото на най-светлата личност в нашата история! За усещането да носиш Левски в сърцето, във вените ти да тече неговата кръв, да гориш с онзи пламък, с който е горял и той, разказва Христина Богданова - прапраплеменница на Васил Левски. Приликата е повече от поразителна -..
В утрото на 19 февруари продължават възпоменателните прояви в памет на Васил Левски. През последните години годишнината от обесването на Апостола на свободата се чества в два поредни дни, тъй като едни смятат, че по нов стил това е 18-и февруари, а други – 19-и февруари. 152 години след бесилото си спомняме за делото на Левски и неговите завети...
В навечерието на третата годишнина от руската инвазия в Украйна дискусиите за това какво да включва споразумението за мир стигнаха и до най-чувствителната част-възможното изпращане на миротворчески сили в Украйна. Европейските страни реагират противоречиво, а днес българският президент каза, че е категорично против изпращане на български войници в..