Община Пловдив започна поетапно премахване на пясъчниците в детските градини, защото могат да бъдат източник на зарази. Епидемичната обстановка стана повод да се вземе окончателно това решение, което се обсъжда от доста време.
За целта има издадено предписание от РЗИ – Пловдив, което се изпълнява.
Във всички детски градини пясъчниците са покрити и не се ползват. Някои от тях са насипани с почвена смес и ще бъдат превърнати в цветни, билкови или биозеленчукови градини.
Други детски градини са взели решение пясъчниците да бъдат превърнати в образователни и театрални кътове, площадки с ударопоглъщаща настилка и съоръжения за игра.
По данни на дирекция „Образование“ в 10 детски градини пясъчниците вече са премахнати изцяло, а в останалите 42 се извършва поетапното им трансформиране.
По график премахването им трябва да приключи не по-късно от края на 2020 г.
В Калековец ще бъде открит паметник на първата жена-пилот в България – МарияАтанасова. Тя е родена и израснала в селото, а след това преминава успешно курс за летци към аероклуб „Граф Игнатиево“. По-късно е курсант във ВВУ „Георги Бенковски“ в Долна Митрополия, където завършва втора по успех. След това работи като инструктор в училището и..
Жители на село Труд проведоха първия от серия безсрочни протести, с които настояват институциите да решат въпроса с транспортната им връзка до Пловдив, където повечето хора учат или работят. Искането им от години е да се удължи маршрута на автобус 1 до селото, защото нито влаковото разписание, нито маршрутката не са достътъчни за връзката им с..
Дете на 8 години бе блъснато на пешеходна пътека в Смолян. Инцидентът е станал на бул. „България“. Момчето пресичало пътеката с баща си, когато е ударено от лек автомобил „Киа“, управляван от 68-годишен смолянчанин. Детето е транспортирано в МБАЛ – Смолян, където са му направени необходимите изследвания. Медиците установяват, че няма вътрешни..
Автомобил, превозващ кози в нарушение на забраната за транспортиране на животни заради шарката по добитъка, е заловен в карловското село Розино, съобщиха от БАБХ. Инспекторите от Областната дирекция установили, че козите са без идентификация, което също е нарушение на Закона за ветеринарномедицинската дейност. С цел запазване на биосигурността..
Жителите на село Труд започват безсрочни протести с искане за възстановяване на автобусна линия № 1 като транспортна връзка с Пловдив. Първият е днес от 15 часа. Очаква се протестиращите да блокират за един час Карловско шосе при кръговото за село Строево. Повече от 5000 са жителите на селото, голяма част от тях работят и учат в Пловдив...