Той обаче подчерта, че се надява този финансирането на артистите да стане доста по-организирано, за разлика от първия път, когато е имало немалко объркване. По думите му, мерките са изпълними, но идват късно, защото независимите артисти едва ли не досега „са умрели от глад“.
„Аз се справям изключително трудно, на заеми съм, хората се страхуват да посещават представленията, от една страна, а трябва и да се спазват и мерките. В момента сме буквално „на колене“.
Игнатов обясни, че не всички артисти могат да се представят в интернет, тъй като някои от тях са свикнали с това и се справят доста добре, но тези, които са свикнали да играят на сцена, не могат да се приспособят към интернет.
Като „неприятен“ факт, забелязан от него, Игнатов посочи, че нито МК, нито Общината , нито хората занимаващи се с изкуство, са обърнали внимание на това, че за да не умре културата, се купуват представления от най-известните софийски театри и после безплатно се тиражират. Така местните артисти са силно пренебрегнати.
„Когато аз се опитвам да вдигна публиката на крака и правя невъзможното, никой не идва, защото общината е обявила безплатно представление в центъра на града. Ако трябва да се направи нещо, то трябва да се направи така, че парите да идват при артистите, така, че те да могат да работят и да живеят нормално.
За условията, при които ще се предоставя финансовата помощ от МК, за да се представят проектите онлайн, Кени заяви, че интернет е специфично културно пространство.
„Все едно да снимаш едно представление и то да се представи като филм. Така то си губи качествата. Това са различни неща – помагаш на едното, но другото губи. И ако се качва представлението в интернет он лайн, това обезценява труда на актьора“.
Той бе категоричен, че хората, които искат да се ползват от културата в интернет и да не плащат, трябва да свикнат, че там тя е „пригодена“ за това пространство и че качеството на продукта не е на ниво.
„С „Пловдив 2019“ се случи това – хората избираха външни продукции и не подпомогнаха българските артисти“, заяви още Игнатов.
Чуйте повече от звуковия файл:
На Богоявление във "Вход свободен" говорихме с любимата на поколения българи певица Йорданка Христова. Сърдечна, сияйна, земна и пълна с настроение както винаги, фаворитката на публиката беше на обичайната си висота. Разказа с усмивка, че на Йордановден е както винаги дежурна"телефонистка" и сутринта преди всички я е зарадвала певицата Нели..
2, Тронът на Коперник и Елесар или вестоносецът на истарите Изток-Запад, 2022 Рубрика „Избира Преге“ Пловдивското литературно поле през 2024 г.: Програми на Община Пловдив; Дружество на писателите. (продължава в следващото издание на предаването) Рубрика „Синьото цвете“: Стоян Михайловски. Световната книга.
Четвърт век скулпторът Димитър Рашков поздравява приятелите с рисунки на съответния зодиакален знак според Китайския хороскоп. В навечерието на новата година той спази традицията и зарадва със символа на 2025 г. Дървената змия колеги и близки. В интервю за програма „Точно днес“ скулпторът сподели, че е направил около 50 рисунки и някои..
С издателя Валентин Марков помним молитвата на Окуджава - Бог да даде всекиму каквото му е нужно, повтаряме го и тръгваме към размисли защо началото на всяка година го натоварваме с толкова много надежди. Вероятно, защото както казва поетът Иван Ланджев, "СМЕ НАРКОМАНИ НА НАДЕЖДАТА". РАДИО ПЛОВДИВ, СЪБОТА 4 ЯНУАРИ, МАЛКО СЛЕД 9 Ч "СРЕЩИ"
В първия ден на годината православната църква почита паметта на Свети Василий Велики. В негова чест в храмовете се отслужва съставената от него Василиева литургия. Имен ден имат близо 116 000 българи, носещи имената Васил, Василена, Василка, Веселин, Веселина, Весела и др. Свети Василий Велики е бил начетен и блестящ богослов, строг аскет, неуморен и..