Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Мнения и решения "Ден след ден"

Българите продължават да не харесват властта си и да искат промяна, но не държат на предсрочни избори. Този извод правят социолозите от „Галъп“ на резултатите от телефонен сондаж за продължаващите протести и исканията, които се поставят на тях. Ще коментираме данните със социолога Христина Тодорова.

С експерта по конституционно право Атанас Славов пък ще говорим по решението на Конституционния съд, че по време на мандата си пpeзидeнтът и вицeпpeзидeнтът мoгaт дa ca oбeкт нa пpoвepки и paзcлeдвaния, но не може да им ce пoвдигaт oбвинeния. Припомням, делото беше образувано по искане на главния прокурор Иван Гешев за тълкуване текст от основния закон, свързан с имунитета на президента и вицепрезидента.

160 тона пестициди с изтекъл срок на годност се съхраняват в складове  и депа на територията на област Пловдив повече от 15 години. Това е установила проверката на междуведомствена комисия на областната администрация. Препаратите са на четири места в областта, затова едно от предложението на комисията е те да се съберат в едно помещение, което да отговаря на всички изисквания.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Шумът в системите "Точно днес"

Скандали и ежедневни протести на различни професионални сектори съпътстват приемането на бюджета, а упоритостта на управляващите да не им дават ухо, нажежава обществената среда. След демонстрацията на парламентарната опозиция и бизнеса питаме докъде е възможно да стигне ескалацията. Социологът Евелина Славкова ще разтълкува знаците. С професора от..

публикувано на 26.11.25 в 17:39

За мирните планове „Ден след ден“

Много са критиките за използването на израза „война по пътищата“, с който се описват тежките пътни инциденти с жертви. Не по-малко са и предложенията какво да се прави, а потресът от трагедиите и усещането за безизходица ражда все повече спонтанни протести. Тежката катастрофа с трима загинали на Околовръстното шосе на Пловдив предизвика серия..

публикувано на 26.11.25 в 14:20

За красотата през годините днес във "Вход свободен"

Красотата ще спаси света, е казал Достоевски!  Как през годините е еволюирала женската красота, предстои да разберем в това издание на предаването "Вход свободен"!  Отговорите търсим от специалиста Мария Каварджиева. Тя и екипа на  Народно читалище „Мустафа Кемал Ататюрк – 2003“ Пловдив имат удоволствието да поканят всички дами на един..

публикувано на 26.11.25 в 09:30

"Точно днес" с протестите на деня

Вълната от протести заради недоволството от първия държавен бюджет в евро продължават. Демонстрациите имат политически и икономически измерения. Парите на държавата, които обикновено разединяват работодателите и синдикатите, за първи път се оказаха допирна точка между двете страни. Протестите на административните служители заради ниското..

публикувано на 25.11.25 в 17:02

Проблеми, пари и празници - теми в "Ден след ден"

Поредна трагедия на пътя – 3-ма души загинаха, а 7-годишно дете се бори за живота си след жестока катастрофа, станала снощи на Околовръстния път на Пловдив. След тежкия инцидент бизнесът поиска спешни мерки и заплаши с протест. По темата говори Илиян Филипов , собственик на голяма транспортна фирма, пред Даниела Добрева.  За динамиката на..

публикувано на 25.11.25 в 14:45