Паднала мълния е предполагаемата причина за пожар в гора край чепеларските села Малево и Бърдо снощи. Това съобщиха от полицията в Смолян.
Засегната е територия на Държавно горско стопанство "Хвойна". Високопроходима техника на Противопожарната служба в Чепеларе е гасила пламъците в около 4 дка иглолистна гора. Те са обхванали още един декар, но вече са потушени.
Спасени са около 150 дка иглолистна гора.
Полети от летище Пловдив до Братислава стартират през ноември, съобщи кметът Костадин Димитров. Те ще се обслужват от авиокомпания Wizz Air и ще се осъществяват два пъти седмично. Очакванията са новата авиолиния да допринесе за привличането на нови туристи в Пловдив, смята заместник-кметът Пламен Панов.
Пловдив вече е на пето място по размер на средната месечна работна заплата сред 28-те области в страната. Това сочат данните от Териториалното бюро на Национания статистически институт за второто тримесечие на годината. С 2197 лева средно възнаграждение градът се нарежда след столицата (3 489 лв.), София-област, Варна и Враца, а на последно място в..
Приключи проектът за осигуряване на питейна вода в асеновградското село Червен. Новото съоръжение вече е разположено в землището на село Долнолслав. Преди дни беше монтирана помпата за добив на водата и изпращането ѝ към водохранилището на Червен. Оттам, гравитачно, ще се спуска по водопровода към жилищните сгради. Следващата стъпка е..
Временна организация на движение се въвежда от днес по западното платно на бул. „Васил Априлов“ заради ремонта в участъка между кръстовището с бул. „Шести септември“ и моста над река Марица. Реконструкцията на източното платно налага спирането на движението към подхода за слизане от западната част на бул. „Васил Априлов“ към бул. „Марица - юг“...
Продължават усилията на ветеринарните власти за овладяване разпространението на шарката по овцете и козите на територията на Пловдивска област. В рамките на седмицата са констатирани само две нови огнища, но вземането на проби продължава, защото всеки ден постъпват нови сигнали от собственици на животновъдни обекти за заразени стада. Това стана ясно..