Ботев стартира новия сезон с победа в дербито на Пловдив. "Жълто-черните" победиха с 2:0 Локомотив с попадения на Тодор Неделев и на новото попълнение Атанас Илиев.
Ферарио Спасов започна с шестима дебютанти в титулярния си състав - Виктор Генев, Мите Цикарски, Славчо Шоколаров, Мишел Еспиноса, Маркиньос Педросо и Атанас Илиев.Символичните домакини имаха превъзходство през по-голямата част от пловдивското дерби и заслужено постигнаха 40-и успех в него. В последните секунди повторен дебют направи и завърналият се от Порто Крис Добрев.
За носителите на Купата и Суперкупата в игра се появи на смяна единственото ново попълнение Георги Минчев.
Тодор Неделев откри резултата след двойно подаване в 9-ата минута с Атанас Илиев и мощен удар с левия крак. Капитанът на "канарчетата" в този мач върна жеста и центрира от корнер в 56-ата минута, а топката бе засечена неспасяемо с глава от привлечения от Монтана голаджия.
С три мача в днес, навръх Деня на народните будители, ще бъде даден старт на 14-ия кръг в Първа лига. От 12:00 часа Добруджа е домакин на Спартак (Варна). От 14:45 е голямото дерби на Пловдив между Локомотив и Ботев, а в 17:30 часа стартира срещата между Септември и Славия. Локомотив и Ботев се изправят в поредно издание на пловдивското дерби, а арена..
Спортно-техническа комисия към БФС прие програмата от 16 до 19 кръг на Първа лига. Ето мачовете на пловдивските Локомотив и Ботев до края на календарната година: XVІ кръг 22.11 /събота/ ЦСКА - Ботев Пд 17.00 часа 23.11 /неделя/ Добруджа - Локомотив Пд 12.00 ч. XVІІ кръг 28.11 /петък/ Локомотив Пд - Монтана 17.30 29.11 /събота/ Ботев Пд -..
Кметът на Пловдив - Костадин Димитров посрещна в сградата на Община Пловдив капитаните на Локомотив и Ботев - Димитър Илиев и Тодор Неделев, председателят на Общински съвет – Пловдив Атанас Узунов, зам.-кметът на Пловдив по спорта Николай Бухалов, футболната легенда Петър Зехтински и зам.-директорът на ОД на МВР Пламен Иванов. Срещата беше по повод..
Кметът на Пловдив Костадин Димитров е свикал извънредна среща във връзка с предстоящото голямо дерби между Локомотив и Ботев, което ще се играе в събота (1 ноември) от 14:45 часа на “Лаута”. На нея ще присъстват капитаните на двата отбора – Димитър Илиев и Тодор Неделев, както и зам.-директорът на ОД на МВР Пламен Иванов, председателят на Общински съвет..
ПФК Локомотив с призив преди дербито с Ботев: Уважаеми локомотивци, Остават броени часове до поредното пловдивско дерби. Двубоят е в събота (01.11) от 14:45, а стадион „Локомотив“ ще бъде арена на този двубой. Дербито не е просто мач. То е част от историята, емоцията и идентичността на нашия град. Всяка среща между двата отбора събира поколения..