Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Започва изграждането на локалните платна на пътя Пловдив - Асеновград

| обновено на 11.08.20 в 08:31

Започва изграждането на локалните платна на пътя Пловдив - Асеновград. Те са с дължина около 10 километра, попадат в общините Асеновград,  Куклен и Родопи и ще струват близо 19 милиона лв. Процедурите по отчуждаване приключиха, включително и водените съдебни дела. Изпълнител на дейностите е фирма „ИСА 200“, а работата трябва да приключи за една година.

Правото на строеж бе учредено в полза на Пътната агенция от трите общини с одобрението на общинските им съвети, уточни областният управител Дани Каназирева. По думите и́ техническият проект е бил одобрен и подписан много бързо, подписано в срок е и строителното разрешение.

На първата копка,  с която работата по обекта започва официално, са поканени заместник-мистърът на регионалното развитие Николай Нанков и  изпълнителният директор на Агенция „Пътна инфраструктура“ Георги Терзийски. Ще присъстват още директорът на Областното пътно управление  инж. Йордан Калев, кметът на Пловдив Здравко Димитров, кметовете на  близките общини и представители на фирмата изпълнител. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Регионалният министър Иван Иванов

АПИ също анализира причината за катастрофата в Пловдив

Министърът на регионалното развитите и благоустройството Иван Иванов обяви, че АПИ прави проверка на Околовръстното шосе на Пловдив, където стана жестоката катастрофа. Той посочи, че ако има нормативни несъответствия, ще бъдат взети мерки. По думите му обаче трябва да се изчака следствието, което разследва инцидента. Министърът изказа..

публикувано на 25.11.25 в 16:52

"Бизнесът за Пловдив" иска премахване на мантинелите по Околовръстното

„ Бизнесът за Пловдив“ излиза с декларация, с която настоява да се вземат спешни мерки за безопасност и разширение на Околовръстното шосе на града след поредната тежка катастрофа с трима загинали.  Това е поредният смъртен случай на път, който от години представлява системен риск за живота на българските граждани, поради лоши инженерни..

обновено на 25.11.25 в 14:52

Катастрофа на Околовръстното шосе взе три жертви, дете е с опасност за живата

Тежка катастрофа с три жертви и тежко пострадало дете е станала снощи на кръстовище на Околовръстния път и ул. "Захаридово", съобщават от полицията в Пловдив. Сигналът е получен на тел. 112 около 23,10 ч. Според предварителната информация товарен автомобил МАН с 24-годишен водач навлязъл в лентата за насрещно движение и се ударил челно в..

обновено на 25.11.25 в 14:52

Повече турски и румънски ски туристи очаква Пампорово

Резервациите за предстоящия зимен сезон в Пампорово показват засилен интерес от чуждестранни пазари като Република Северна Македония, Сърбия, Турция, Гърция, Великобритания и Ирландия. Според данните от записванията се очертава по-значим ръст на турски и румънски туристи. Наред с традиционните британски организирани групи, пристигащи чрез услугите на..

публикувано на 25.11.25 в 14:35

Заловиха шофьор с над 3 промила алкохол в Царацово

Мъртво пиян шофьор заловиха полицаи от полицейско управление - Труд.  Към 21 часа снощи в село Царацово униформените спрели за проверка лек автомобил "Пежо" и при последвалата проверка с дрегер на 47-годишния мъж се оказало, че той шофира с над 3 промила алкохол. Водачът отказал да даде кръв за химически анализ и със заповед по Закона за МВР е..

публикувано на 25.11.25 в 11:54