Поводът е отбелязване на Международния ден на младежката активност. Асоциацията и Фондацията са част от гражданско обединение „Равни БГ“, което сплотява 30 граждански организации и медии от цялата страна, които вярват в демократичните ценности и работят в сферата на защита на човешките права, уязвими групи, устойчиво развитие и застъпничество.
Целта е да съберат на едно място представители на бизнеса, публичния и неправителствения сектор, да проведат дискусия за ролята на гражданското общество, да подчертаят добрия опит в сътрудничеството между трите сектора за насърчаването му и да обсъдят съществуващите „митове“ за гражданския сектор в България. Инициативата стартира от 11 часа в хотел „Експо“.
Лена Карналова, изпълнителен директор на Асоциация "Голям брат, Голяма сестра - България" каза за Радио Пловдив, че всяка година в Международния ден на младежта се стремят да привлекат вниманието към младите хора, техните проблеми и активност
"Вече никой не се съмнява, че гражданско общество има. Искам да припомня, как всички институции разчитаха на доброволци и дарения по време на пандемията, която не е отминала. Гражданското общество винаги е отговор на някакви процеси, То никога не е само по себе си. Възниква когато има проблем, който трябва да бъде решен. Изключително съм впечатлена от младите хора, с които работим, защото са бъдещето на това общество. Сега виждаме много млади хора по площадите. Друг е въпросът, какъв е прочитът на хората към гражданската активност? В момента сме свидетели на различни ядра гражданска активност, които при всички случаи са движеща сила."
Интервюто с Лена Карналова, изпълнителен директор на Асоциация "Голям брат, Голяма сестра - България" е в звуковия файл.
Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..
Балканите бойкотират големите вериги магазини. Протестът срещу високите цени и ниския стандарт на живот започна от Хърватия и премина в Босна и Херцеговина, Черна гора и Северна Македония. Бойкот се подготвя и в Гърция на 19 февруари, а у нас той е насрочен за идния четвъртък – 13 февруари. Какво се случва с цените в България? До какво ще..
Затварянето на дървопреработвателни предприятия, сред които и най-големият в региона завод за целулозна хартия в Стамболийски, води до криза в горския сектор и пазара на дървесина. Защо по-голямата част от дървесината вече се внася от други държави в Европа? Какво се случва в горския сектор у нас? Според проф. Васил Живков, председател на УС на..
Според ВМРО, съществува организирана престъпна група между държавата и големите търговски вериги. От организацията подчертават, че правителството има интерес от много високите цени на хранителните стоки в България. В интервю за Радио Пловдив по темата Александър Сиди от ВМРО беше категоричен, че "цените в големите търговски вериги у нас са..
Скъпи ли са храните в магазините? Възможно ли е и е в условията на пазарна икономика да има контрол върху цените? Какво мислят пловдивчани за инициативата за бойкот на магазините в определен ден, която започна от Хърватия и се разпространи в редица страни на Балканите, а у нас организации призоваха гражданите да се въздържат от покупки на 13 февруари в..