Атлетик (Куклен) разби със 6:0 Спартак (Пловдив) и се класира на областния финал на турнира за Купата на България. Във вторник от 18:00 часа „баските“ ще се изправят срещу Марица (Пловдив), който продължи след служебна победа с 3:0 над Марица (Милево). Преди това тази събота двата отбора ще играят в дербито на Трета лига-Югоизточна група в Пловдив.
Добри Орловски и Иван Шопов вкараха по 2 гола за кукленци, а по едно попадение отбелязаха Никола Николов и Мирослав Манев.
"Гладиаторите" играха с голяма част от юношите на клуба, след като заради контузии Стефан Учиков не можеше да разчита на Кирил Георгиев, Йордан Минев, Пеьо Батинов и Христо Стамов. Така Спартак продължава участието си в Трета лига и в събота приема отбора на Сокол Марков на стадион "Тодор Диев".
Областният финал за Купата на България се играе в един мач, като при равенство в редовното време се изпълняват директно дузпи.
15 - годишния Николай Гайдаров от Ямбол с исторически успех в стрелбата с лък! Николай Гайдаров се завърна у нас с един златен, два сребърни медала след участието си в Световния шампионат по стрелба с традиционен лък в Унгария. В спортния форум се включиха над 700 състезатели от 37 страни. Николай бе заедно с представителния отбор на България..
ЦСКА 1948 записа победа с 4:0 над Локомотив (Пловдив) в мач от IX кръг на Първа лига. „Червените“ показаха класа и ефективност, като решиха всичко с три попадения след почивката. Двубоят започна с високо темпо и положения пред двете врати. Първо Локомотив можеше да открие чрез Переа, но Димитър Шейтанов спаси удара му. ЦСКА 1948 отвърна с няколко..
На днешния 20 септември се навършват 104 години от основаването на емблематичния пловдивски футболен клуб "Марица"! Много, много време измина от онзи ден през 1921 година, в който населението на северен Пловдив ликува по улиците на квартала, след като е обявено учредяването на клуба, носещ името на един от най-разпознаваемите символи на любимия ни град...
Деветият кръг в Първа лига продължава с два мача днес. От 17.00 часа новакът Добруджа посреща Локомотив София, а в 19.30 стартира мачът между ЦСКА 1948 и Локомотив Пд. Този мач можете да проследите в ефира на Радио Пловдив. В Бистрица един срещу друг ще застанат две силни постижения от началото на сезона. „Червените“ са стопроцентови след първите си..
Пловдивчанката Елизара Янева изигра много силен мач и се класира за полуфиналите на сингъл на турнира от ITF за жени в Пазарджик "Goto Diamonds Cup". Надпреварата се провежда при отлични условия на базата на ТК "Фаворит" и е с награден фонд 40 хиляди долара. 18-годишната Янева победи убедително на четвъртфиналите с 6:3, 6:1 втората в схемата и №264 в..