Протест против задължителното носене на маски и шлемове в училище се организира чрез Фейсбук, под мотото „На училище с усмивка и без маска“.
Той е насрочен по обяд пред сградата на Регионалното управление на образованието в Пловдив.
Недоволните родители се обявяват против част от защитните мерки, въведени от началото на новата учебна година, като настояват да отпадне задължителното носене на маски или шлемове от учениците и мярката да стане препоръчителна.
Организаторите от сдружението с име „Да запазим българското семейство“ настояват всеки родител и дете сами да преценят дали да се носи маска или не, като отказът да не води до никакви рестрикции и репресии за детето и родителите му.
На такъв протест се събират родители и пред Министерството на образованието по обед в София.
Като аргумент те дават проучвания, включително и на учени от Станфорд, за вредата от носенето на маски, особено при децата.
За пример те дават и психическите травми, които според психолози могат да нанесат мерките у подрасващите.
Защо маските не трябва да са задължителни в училище, разговор с Денка Арабаджийска, организатор на недоволството този обед от 12 до 13 часа пред РУО в Пловдив.
Още и за петицията против задължителните тестове и ваксини в училище, която получи отговори от МЗ.
Как лошото време и студа ще се отрази на реколтата от череши в пловдивско коментира в програма "Точно днес" производителят от Куклен Тодор Попов. Според него още е рано да се каже какви са пораженията върху плодните дръвчета, но при някои от ранните череши средно на около 20 цвята има една завързала черешка, което означава, че на 90 % ще има..
Анализотърт от ЦИД Тихомир Безлов, който от години следи контрабандата на цигари, коментира, че има много има много противоречиви съобщения около разбития край Пловдив канал за цигари миналия ноември и последвалите пет месеца по- късно скандали. Той обвърза началото им с две събития в Пловдив - обиските в офисите на ПИМК и „Некст Лоджистик“ през..
Група родопчани от Смолянска област, сред които и Тодор Батков – син, стигна на коне до гръцкото село Димарио, преминавайки през затворения ГКПП „Рудозем – Ксанти“ в знак на протест срещу отказа да се отвори пътят Рудозем – Ксанти след присъединяването ни към Шенгенското пространство. На няколкостотин метра от неработещия пункт, връщащите се от..
Третият епизод на "Елементи в криза" е посветен на огъня. Летните пожари в Цалапица, Царацово и Катуница допринасят за лошото качество на въздуха в Пловдив и разкриват трудностите в комуникацията между граждани и институции. Епизодът представя един от героите огнеборци - главен инспектор Димитър Бришимов, началник сектор "Пожарогасителна..
В Пловдив официално честваха "100 години Седмица на гората“. Инж. Мирослав Димитров, директор на Регионалната дирекция по горите съобщи, че отбелязването в Пловдив започна от началото на седмицата. Служителите на дирекцията са запознали децата от пловдивските училища с работа на лесовъдите и важната роля на горите у нас. Тази есен ще се..