Звездата на Ботев (Пловдив) Тодор Неделев бе избран за Футболист №1 в Първа лига за месец август според InStat Index. Класацията се прави за трети пореден сезон от Асоциацията на българските футболисти (АБФ), в сътрудничество с ИНСТАТ – една от най-големите компании за футболни анализи и статистика.
27-годишният национал натрупа индекс на ИНСТАТ 387. Неделев изпревари само с една точка нападателя на Черно море Матиас Курьор, който остана с индекс 386. Призовата тройка допълва друг футболист на Ботев (Пловдив) – Атанас Илиев. Той събра индекс на InStat 380 и за първи път попадна в престижната класация.
Припомняме, че за победител се обявява играчът с най-висок InStat Index, който се определя чрез формула на основа действията на футболиста – голове, асистенции, точност на подавания, успешни единоборства и други показатели. Процентът на успешни действия увеличава индекса, като върху него оказва влияние и нивото на опонента в мача.
Любопитен е фактът, че Тодор Неделев заслужи приза „Най-добър футболист“ според InStat за миналия сезон 2019/2020.
"Благодаря на моите съотборници, без тях нямаше да постигна нищо. Да сме живи и здрави и да спечелим в предстоящите мачове, защото имаме нужда от точки, заяви Тодор Неделев, след като получи двете награди.
На въпрос дали би приел трансфер в чужбина, за да помогне на Ботев (Пловдив) да излезе от тежката ситуация, той отговори:
"Ако има оферта, която устройва мене и клуба, ще седнем да говорим. Но се надявам на нормализация. И Георги Самуилов да се върне, защото имаме нужда от неговата подкрепа. Още не сме наясно дали ще го направи. Написахме декларация, защото докато той беше, всичко беше наред. А и отборът не играеше толкова зле. Надявам се да се оправят нещата".
Националът се поряви като спортсмен и пожела успех на Локомотив (Пловдив) в мача им срещу Тотнъм в Лига Европа.
Ясни са съдиите, които ще водят мачовете на пловдивските отбори през уикенда. Локомотив - Монтана беше поверен на Иван Иванов, а Ботев - Черно море ще води Мариян Гребенчарски. Ето и назначенията: 28 ноември 2025 г., петък, 17:30 ч. ПФК Локомотив Пловдив 1926 АД - ПФК Монтана 1921 ГС:Михаел Петков ПавловАС1:Иван Радославов ИвановАС2:Радослав..
Дисциплинарната комисия към БФС наложи поредните глоби на пловдивските Ботев и Локомотив заради поведението на техните фенове по време на двубоите от изминалия 16-и кръг на първенството. "Жълто-черните" са и с последно предупреждение за лишаване от домакинство. Ето какво гласи решението на ДК от днес : За обидни и нецензурни скандирания, на основание..
БК Локомотив (Пловдив) надигра БК Левски с 82:70 (21:16, 18:18, 25:22, 18:14) като гост в зала „Триадица“ в София в двубой от деветия кръг на НБЛ. Победата за гостите беше трета поредна и общо пета, докато баскетболистите на Левски претърпяха втора поредна и общо седма загуба. Двата състава изиграха равностойно първо полувреме, в което пловдивчани..
Седем държавни рекорда, 34 златни, 17 сребърни и 24 бронзови медала влязоха на сметката на пловдивските клубове от Държавното по плуване, което се проведе на басейн “Парк Арена ОЗК” в Бургас този уикенд. Героят при рекордите е Христо Петков срещу чието име има вписани 5 индивидуални рекорда и един в щафетата на Пловдив 2019. В сериите на 50 м. св...
Марица (Милево) победи Нефтохимик с 3:1 в мач от Югоизточната Трета лига, като двата отбора правят приятно впечатление до момента. На тима от пловдивското село Милево предстоят два мача до края на годината – областен финал за Купата на Аматьорската лига срещу Марица (Пловдив) и последен двубой за първенство – следващата събота срещу дубъла на Локомотив..