„15 септември е ден, който се помни от всички първокласници до края на живота. Майка ми беше учителка, самият аз съм завършил ПУ „Паисий Хилендарски“ като неосъществен педагог в класната стая, сега се опитвам в класното общество да се самовъзпитавам и възпитавам и обучавам, за мене 15 септември е свят празник“, заяви писателят Румен Леонидов.
Той посочи, че в момента фокусът на празника не е „на фокус“. Вместо само вълнение от първия учебен ден и първото прекрачване на прага, има ужас, неразбирателство и вълнение у родителите най-вече, и не се знае как това би се пренесло във времето.
„Всичко това е изпитание и много родители са готови да стачкуват. Не зная какво още трябва да се случи, за да се схване от хората, че в момента има една световна война. В нея ги няма онези условия, които досега ги е имало човечеството през последните 20,30,70 години“.
По думите на Леонидов, всичко е различно, разместено е и всякакви хленчения и оправдания трябва да отидат на заден план. На децата трябва да се внуши, че е налице нов световен ред. Налице са нови условия, към които всички трябва да се приспособим.
Паниката обаче е излишна, новата учебна година трябва да започне с маски и скафандри и да се молим този етап да премине по-бързо.
Родителите трябва да си помогнат с повече разум и с по-малко паника.
Леонидов бе категоричен, че за да не се получи хаос, трябва да се спазват правилата, препоръчани от лекарите.
„Ако ние не обичаме държавниците си, поне трябва да обичаме лекарите.
Учителят е по-важен от лекарите, защото той лекува душата, грижи се за възпитанието на душата на детето.
„Изостанахме в уважението си към учителите и те изостанаха в по-голямата си част от задължението си на учители като възпитатели. Ето защо от детската година децата трябва да се възпитават в съпричастност, в етика“.
Повече – от звуковия файл:
Балканите бойкотират големите вериги магазини. Протестът срещу високите цени и ниския стандарт на живот започна от Хърватия и премина в Босна и Херцеговина, Черна гора и Северна Македония. Бойкот се подготвя и в Гърция на 19 февруари, а у нас той е насрочен за идния четвъртък – 13 февруари. Какво се случва с цените в България? До какво ще..
Затварянето на дървопреработвателни предприятия, сред които и най-големият в региона завод за целулозна хартия в Стамболийски, води до криза в горския сектор и пазара на дървесина. Защо по-голямата част от дървесината вече се внася от други държави в Европа? Какво се случва в горския сектор у нас? Според проф. Васил Живков, председател на УС на..
Според ВМРО, съществува организирана престъпна група между държавата и големите търговски вериги. От организацията подчертават, че правителството има интерес от много високите цени на хранителните стоки в България. В интервю за Радио Пловдив по темата Александър Сиди от ВМРО беше категоричен, че "цените в големите търговски вериги у нас са..
Скъпи ли са храните в магазините? Възможно ли е и е в условията на пазарна икономика да има контрол върху цените? Какво мислят пловдивчани за инициативата за бойкот на магазините в определен ден, която започна от Хърватия и се разпространи в редица страни на Балканите, а у нас организации призоваха гражданите да се въздържат от покупки на 13 февруари в..
Въможен ли е бюджет за 2025 година с дефицит до 3% от брутния вътрешен продукт (БВП), без увеличаване на данъци, без въвеждане на нови и без намаляване на разходите, свързани с важни инвестиционни, структуроопределящи проекти, каквато заявка даде Министерство на финансите. Според икономиста Кольо Парамов страната в момента се намира в "режим на..