Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Пловдивският протест: 100-метров трибагреник, блокади и тикви

| обновено на 18.09.20 в 08:29
10
Снимка: Веселина Пеева, Радио Пловдив

Повече от 3 часа продължи антиправителственият протест в Пловдив, който премина през града със 100-метров трибагреник, разпънат пред сградата на общината  и възгласи: "Сърце, душа за България".  За внушителния национален флаг стана ясно още преди от площад "Съединение" да потегли традиционното за четвъртък шествие с искания за оставки на премиера и главния прокурор.  

То мина по Главната улица, затвори поетапно  бул. "Цар Борис Трети Обединител" и Тунела, после спря за броени минути на кръстовището при Баня Старинна и продължи по моста при Панаира към бул. "България". Колоната бе доста дълга, а сред участниците имаше  колоездачи и дори куче. 

Протестиращите настояха и за проверка на обществените поръчки, направени от районният кмет на "Северен" Стоян Алексиев. Те спряха пред офиса на ГЕРБ със скандирания "Оставка" и "Мутри вън", а на входа на залепиха листовки за участието му такива поръчки. По-късно го "поздравиха" с викове: "Алексиев - позор. Оставка и затвор" пред дома му на бул. "България" преди моста на Герджика. С прибрането на 100-метровото знаме протестът приключи.

Антиправителствените демонстрации започнаха още по светло от площад "Стефан Стамболов", където бе организирана артинсталация с тикви. Те бяха донесени в чували, а протестиращите ги надписаха с различни искания. Впоследствие каратистът Лъчезар Узунов разби няколко от струпаните тикви, а протестиращите го последваха.  



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Атанас Зафиров спечели изборите за лидер на БСП

Временният председател на БСП Атанас Зафиров е избран за лидер на партията. Зафиров и Гуцанов на балотаж след вота за председател на БСП Зафиров победи на балотажа Борислав Гуцанов. До балотажа се стигна, след като преди обед общо седем души се впуснаха в битката за партиен лидер от избраните общо 17.  След първи проведен тур за..

обновено на 16.02.25 в 19:08

60% активност на кметските избори в с. Драгор до 17.30 ч.

В Пазарджишкото село Драгор 60 процента от избирателите са гласували за кмет на кметството до 17:30 часа, съобщават от Общинската избирателна комисия. Правото си на вот са упражнили 702 души от общо 1170 избиратели, които трябва да определят кой от петимата кандидати да поеме поста. Изборният процес протича нормално и няма сигнали и жалби за..

публикувано на 16.02.25 в 18:27

Жертвите и ранените от катастрофата край Видин са от "Столипиново" (обновена)

Четирима са загинали и няколко други са ранени при тежка катастрофа край Видин.  Там  ТИР и бус са се ударили на главен път Е79, на разклона  за гр. Дунавци.    Освен четиримата загинали, има и седем други ранени, двама от които са в тежко състояние.  Жертвите са на възраст между 30 и 40 години.  В момента на катастрофата в..

обновено на 16.02.25 в 15:06

Дионисиево шествие предшества откриването на "Винария - 2025"

Въпреки дъждовното време, десетки пловдивчани се включиха в Дионисиевото шествие, организирано от Пловдивския панаир по повод 32-ото издание на ВИНАРИЯ 2025.   Кукери от селата Климент, Иван Вазово и Столетово, гайдари от ансамбъл „Еподай“ и състав от пловдивския фолклорен ансамбъл „Тракия“ дефилираха по Главната улица на Пловдив.  Атракцията..

публикувано на 16.02.25 в 14:40

Поход - поклонение в памет на Левски в Асеновград

Традиционният поход поклонение в памет на Васил Левски, организиран от община Асеновград, ще се състои днес до манастира „Св. Петка“.  Събитието се провежда ежегодно в неделята преди 19 февруари, когато отбелязваме годишнината от гибелта на Апостола. В 12.00 ч. в манастира асеновградски свещници ще отслужат панихида в памет на Левски...

обновено на 16.02.25 в 10:11