Габриела Петрова от СКЛА Локомотив (Пловдив) донесе първо злато за България от Балканиадата по лека атлетика в румънския град Клуж. Европейската вицешампионка в зала от Прага 2015 триумфира в коронната си дисциплина на троен скок с 14.19 метра.
28-годишната Петрова има още две балкански титли, но на закрито през 2016 и 2018 година в Истанбул.
Втора завърши представителката на домакините Флорентина Костин Юско с 13.50 метра, а трета се нареди Туба Айдън (Турция) с 13.44 метра.
България спечели общо 6 отличия в първия ден на състезанията, като две от тях заслужи Инна Ефтимова със сребро в индивидуалния спринт на 100 метра и с щафетата на 4 по 100 метра.
Със сребро се окичи още пловдивчанката Лиляна Георгиева от СК Актив 2013 Пловдив в бягането на 800 метра, а Яна Копчева взе бронз на копие.
Кристина Борукова от СКЛА Тракия-96 Пловдив спечели сребърен медал със щафетата на 4 по 100 метра, както и шесто място на 400 м с препятствия.
Михаела Петкова пък заслужи сребро на копие с 50.35 метра, а балканска шампионка стана Ваня Спаич (Босна и Херцеговина) с 53.31 метра.
В спринта на 100 метра Петър Пеев се нареди пети с 10.49 секунди на финала. Як Али Харви от Турция беше най-бърз с 10.30 секунди.
БК Локомотив (Пловдив), който ще дебютира през предстоящия сезон в НБЛ, продължава с лятната си селекция. "Черно-белите" обявиха привличането на Томислав Минков. През последните пет сезона крилото игра за другия елитен пловдивски клуб - Академик Бултекс 99, с който завоюва бронзови медали в НБЛ и сребро в Балканската лига. Преди това..
Пловдив посрещна световните шампионки по волейбол на специално тържество в зала “Строител”. На събитието една по една бяха приветствани трите волейболистки от Пловдив световните шампионки – Александра Китипова, Дарина Нанева и Елисавета Сариева, както и кондиционният треньор на отбора Пламен Петров. Те излязоха под звуците на “Притури се планината”...
Ботев (Пловдив) се наложи с минималното 1:0 над третодивизионния Марица (Пловдив) в контролна среща, играна на Футболен комплекс „Никола Щерев – Старика“ в “Коматево”. Единственото попадение в мача реализира Самуил Цонов с глава в средата на второто полувреме. В понеделник Ботев приема Арда (Кърджали) от 21:15 часа в двубой от третия кръг в Първа..
Националният отбор на България по волейбол за мъже до 19 години се класира за четвъртфиналите на iветовното първенство в Ташкент след изключително драматично победа над САЩ с 3:2 (25:22, 25:23, 20:25, 14:25, 16:14). Тимът, воден от Мирослав Живков, поведе с 2:0 гейма, но допусна обрат, като в тайбрека американците пропуснаха три поредни мачбола, но..
Първенство на България по футбол, срещи от III кръг на Първа лига, съдийски назначения: 1 август 2025 г., петък, 19:00 ч. Спартак (Варна) – Ботев (Враца) ГС: Георги Николов Кабаков АС1: Мартин Веселинов Маргаритов АС2: Желязко Димитров Пилатов 4-ТИ: Георги Петров Стоянов ВАР: Владимир Вълков Вълков АВАР: Денислав Йорданов Сталев СН: Камен Михайлов..